Kaprizov je dosegel točke za nastop na 12. tekmi lige NHL zapored

Ruski napadalec Minnesote Kirill Kaprizov je zadel na gostujoči tekmi rednega dela Nacionalne hokejske lige (NHL) s Chicagom. Srečanje se je končalo z zmago gostov s 5:0.

Kaprizov je v 35. minuti dosegel zadetek na 3:0. Poleg njega so se odlikovali Frederic Gaudreau (25. minuta), Mats Zuccarello (27), Kevin Fiala (51) in Nico Sturm (53).

Kaprizov je niz popeljal na 12 tekem, na katerih je dosegel 21 (9+12) točk. Napadalec je še naprej izboljševal rekord kariere v tujini. Pred tem je bil Kaprizov največji niz z doseženimi točkami sedem tekem (november-december lani). Skupno ima Rus 19 golov in 34 podaj. S 53 točkami je prvi strelec Minnesote.

Minnesota je zmagala na šesti tekmi zapored. Ekipa ima 59 točk in je tretja na lestvici zahodne konference. Chicago ima tri zaporedne neuspehe in sedem na zadnjih osmih tekmah. Klub z 39 točkami je na 14. vrstici zahoda.