Premagajte Cadiz, Valencio v polfinalu Kraljevega pokala

Valencia, - Valencia si je zagotovila vstopnico v polfinale Kraljevega pokala ali Copa del Rey, potem ko je v četrtfinalni tekmi na stadionu Mestalla v četrtek (2.3.2022) premagala 10 igralcev Cadiza z rezultatom 2-1. jutranji WIB.

Prvi zadetek je Valencia dosegla v 24. minuti z desnim udarcem Goncala Guedesa v kazenski prostor, potem ko je prejel podajo Huga Dura.

Cadiz je v 54. minuti zadel enajstmetrovko Lucasa Pereza, potem ko je Juan Cala premagal Eraya Comerta.

Zmagovalni zadetek Valencie je v 79. minuti dosegel Hugo Duro, potem ko je žogo z glavo poslal iz kota, ki ga je poslal Carlos Solar. V 84. minuti je moral Cadiz igrati z 10 možmi, potem ko je Juan Cala dobil drugi rumeni karton.

Tekma se je končala z 2-1 in Valencia je v polfinalu Copa del Rey po zmagi z 1-0 nad Mallorco ugnala Rayo Vallecano.

Ta zmaga veliko pomeni za Valencio, ki je eden največjih klubov v Španiji, a je zadnja leta nazadovala. Trenutno zasedajo deseto mesto na lestvici LaLige.

Po drugi strani pa je bil za Cadiz težko pogoltniti poraz, še posebej, ker so imeli zelo slabo sezono v LaLigi. Andaluzijski klub je trenutno na 18. mestu lestvice španske lige.

Obe ekipi bosta morali počakati na rezultate Real Betisa, Real Sociedada, Athletic Bilbaa in Real Madrida, da bosta izvedeli svoje nasprotnike v polfinalu Copa del Rey.

Pred tem je Rayo Vallecano zmagal z 1-0 ali Mallorco in se uvrstil v polfinale tega tekmovanja.