Sadio Mane En gol, Senegal proti Afriškemu pokalu narodov Adama Traore razkriva zahtevo trenerja Barcelone, da se uvrsti v Ligo 1: remi proti PSIS, Persebaya premakne Persiba s tretjega mesta

Yaonde, - Prispevek Sadia Maneja z enim golom je Senegalu pomagal, da se je drugo leto zapored uvrstil v finale Afriškega pokala narodov, potem ko je v polfinalu v Yaondeju v četrtek (2. 3. 2022) zgodaj zjutraj WIB premagal Burkino Faso s 3:1. Tekma za Senegal ni bila lahka.

Potem ko je bil v prvem polčasu brez golov, kljub temu, da je imel dve enajstmetrovki, ki ju je kasneje sodnik razveljavil, ko je videl VAR.

Senegal je prek Abdouja Dialla prebil mrtve točke v 70. minuti, akcijo igralca Paris Saint-Germaina (PSG), ki je bil potisnjen v kazenski prostor, pa je zaključil z premaganjem nasprotnega vratarja.

Šest minut pozneje je Senegal svojo prednost povišal z golom Idrissa Gana Gueyeja v 76. minuti in s tem dopolnil Manejevo asistenco. Burkina Faso je dala odpor z golom IB Toureja in skrajšala razdaljo na 1-2 v 82 minutah.

Toda Senegal svojemu nasprotniku ni pustil, da bi se dvignil. Štiri minute pozneje je Mane povečal zaostanek in zagotovil zmago Senegala s 3:1.

Za igralca tekme je bil izbran Sadio Mane z enim golom in eno asistenco.

Senegal v zadnjem krogu ni čakal na zmagovalca med Kamerunom in Egiptom, ki je bil odigran šele v petek (2.4.2022) zgodaj zjutraj.