Šport Novice

Pellistri navdihuje Urugvaj, Sanchez znova vzbuja upe Čila na svetovnem prvenstvu

MONTEVIDEO: Mladi krilni igralec Facundo Pellistri se je ukradel šele ob svojem drugem nastopu za Urugvaj, saj so dvakratni nekdanji zmagovalci svetovnega prvenstva okrepili svoje upanje, da bodo v torek dosegli Katar 2022 z zmago nad Venezuelo s 4:1. Čile si je dal tudi rešilno vogalo, saj je Alexis Sanchez v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo v Južni Ameriki pri zmagi Bolivije s 3:2 dosegel dvoboj. Ekvador se je približal kvalifikacijam z neodločenim rezultatom 1:1 v Peruju, ki je padel v medcelinsko končnico. Kolumbijski upi so zamrli, potem ko v porazu z 1:0 v Argentini niso dosegli zadetka že sedmo zaporedno tekmo. Z zadetki Rodriga Betancurja, Giorgiana de Arrascaete, Edinsona Cavanija in enajstmetrovke Luisa Suareza je Urugvaj pod vodstvom novega trenerja Diega Alonsa skočil do druge zaporedne zmage, ki jih je popeljala v finale štirih avtomatskih kvalifikacijskih uvrstitev v posamezno južnoameriško skupino, v kateri so Brazilija in Argentina je že rezervirala svoje vstopnice za Katar. Najbolj pa je blestel mladinec Manchester Uniteda Pellistri, ki je zadnje leto preživel na posoji pri španskem Alavesu. Njegov blesavi tek je postavil drugi gol, njegova zvijača pa je prinesla enajstmetrovko, ki jo je izvedel Suarez.

Venezuelski mučitelj: Ker sta dve kvalifikacijski tekmi doma v Peruju in v gosteh v Čilu, ostaja usoda Urugvaja na svetovnem prvenstvu v njihovih lastnih rokah. V Montevideu so imeli sanjski začetek, ko je Cavanijev prvi minutni strel napol odbil do roba kazenskega prostora, kjer je novi podpisnik Tottenhama Betancur zadel sladek polovični volej, ki je prirezal peto in zdrsnil mimo Wulikerja Farineza v venezuelski gol. Urugvaj je bil prevladujoč in je v 23. minuti podvojil vodstvo, potem ko je Pellistri pokazal odlično zvijačo, da je premagal tri igralce na desni strani in odrezal žogo nazaj, da bi De Arrascaeta iz bližine zadel domov.

Cavani, ki je imel gol v drugem polčasu izključen zaradi ofsajda, je zmago skoraj zapečatil v podaljšku prvega polčasa z oportunističnim udarcem nad glavo s šestih metrov, ko so se urugvajski igralci postavili v vrsto, da bi pokončali svoje utrujene nasprotnike. Josef Martinez je v 65. minuti poskrbel za tolažbo po napaki v obrambi Joseja Gimeneza.

Osupljiv Sanchez: V La Pazu je veteran Sanchez dosegel sijajno pripravo, s čimer je ponovno spodbudil upanje Čila, da bo dosegel Katar po četrtkovem porazu z 2:1 doma proti Argentini. Zaradi zmage so za Urugvajem zaostajali za tri točke, za Perujem pa so zaostajali za dve, pri čemer sta imeli dve do igre. Nekdanji zvezdnik Barcelone in Manchester Uniteda, 33-letni Sanchez, je vrnil leta nazaj, ko je v 14-ih minutah z zlobnim zamašenim prostim strelom odprl zadetek, nato pa je pet minut pred časom dosegel ubijalski tretji gol.

Marc Enoumba je Boliviji izenačil v prvem polčasu, preden je Marcelino Nunez po odmoru znova povedel Čilu. Marcelo Moreno je pozno zaokrožil rezultat, a zaradi poraza je Bolivija skoraj matematično izločena. Tretjeuvrščeni Ekvador bi si kvalifikacije zagotovil z zmago v Peruju, saj jim je Michael Estrada po napaki Alexandera Callensa prinesel drugo minuto prednosti. Toda zgrešil je cilj, ko se je v drugem polčasu izenačil z vratarjem Pedrom Gallesejem, Edison Flores pa je Ekvadorju plačal z golom z glavo, ki ga je poslal Luis Advincula v 69. minuti. Kolumbijci so zaradi nesrečnega rekordno izenačenega niza sedmih tekem brez golov pustili le malo možnosti za uvrstitev v medcelinsko končnico. Argentina je vseskozi prevladovala v Cordobi in si zaslužila več kot zmagovalec Lautara Martineza v 29. minuti. Brazilija je končala upanje Paragvaja v Katar z razbijanjem s 4:0 v Belo Horizonteju. Philippe Coutinho je dosegel izbor golov, na cilj pa so bili še Raphinha, Antony in Rodrygo.