Kitajski hitrostni drsalec je osvojil zlato v šprintu

Rusija (bbabo.net) - Kitajski hitri drsalec Gao Tingyu je na igrah v Pekingu osvojil zlato medaljo na 500 m in podrl olimpijski rekord 34,32.

Drugo mesto je zasedel Korejec Cha Ming Kyu, ki je pred Tingyu izgubil 0,07 sekunde. Prve tri zmagovalce je sklenil Japonec Wataru Morishige (+0,17).

Najboljši med Rusi je bil zmagovalec etap svetovnega pokala Artem Arefijev, ki je v končnem protokolu postal sedmi (+0,24). Med deseterico sta končala dobitnik medalje na svetovnem prvenstvu Viktor Muštakov (+0,28) in svetovni prvak Ruslan Murašov (+0,31) - na devetem in desetem mestu.

Upoštevajte, da je svetovni rekorder na razdalji 500 m (33,61 sekunde) naš drsalec Pavel Kulizhnikov, ki se ni uspel spraviti v formo za olimpijske igre. Športnik, ki je dvakrat zbolel za covidom, tudi decembra 2021, se ni mogel uvrstiti na igre v tovrstnem programu.