Rusija je osvojila olimpijsko zlato v ženski smučarski štafeti

Rusija (bbabo.net), - Ruska ženska reprezentanca v smučarskem teku je zmagala v štafeti 4x5 km na olimpijskih igrah v Pekingu. To je tretje zlato za naše športnike na igrah 2022.

Na prvi stopnji je začela Yulia Stupak, ki je na začetku olimpijskih iger spodletela v skiatlonu in celo govorila o morebitni upokojitvi.

Toda že v klasiki se je uvrstila med prvih 10 in opazno je bilo, da je športnica začela iskati svojo najboljšo kondicijo. In Stupak se je na svoji stopnji uspela odlepiti, kar je celo preseglo 10 sekund. Norveška reprezentanca je zaradi padca opazno zaostala.

V cilju svoje etape je bila Rusinja pred Nemko le 1,5 sekunde. Nato se je na dirko podala Natalya Nepryaeva, ki ji je sledila Nemka Katarina Hennig. Nemki je uspelo prehiteti srebrno medaljo v skiatlonu, a zaostanek ni bil tolikšen - 4,3 sekunde. Ob tem je norveška reprezentanca še vedno zaostajala za več kot 20 sekund, čeprav je zanjo v tej fazi tekla Teresa Johaug.

Tretjo etapo v ruski ekipi je tekla Tatjana Sorina. Sprva je potegnila naprej, a ni uspela ustvariti zaostanka, v cilju etape pa je Nemka potegnila naprej.

Štafeto je zaključila zelo mlada Veronika Stepanova. Za nemško reprezentanco je morala zmagati za pet sekund, opazno pa sta se približali ekipi Finske in Norveške.

V zadnjem krogu je Stepanova potegnila naprej in hitela v cilj. Nemec je začel nekoliko zaostajati. Kot rezultat, je Stepanova pobegnila od tekmeca in prinesla tako želeno olimpijsko zlato. Že drugi za reprezentanco v smučarskem teku.