Ruske ženske so v četrtfinalu olimpijskih iger izgubile proti Švici

Rusija (bbabo.net), - Ruska ženska hokejska reprezentanca se ni uspela uvrstiti v polfinale olimpijskega turnirja, izgubila je proti švicarski ekipi - 2:4.

Ti ekipi sta se srečali na prvi tekmi skupinskega dela, nato pa je ruska ekipa zmagala več kot samozavestno - 5:2. Toda od takrat je ekipa Jevgenija Bobarika nenehno imela težave, povezane s pozitivnimi testi na koronavirus, kar je še povečalo težave med turnirjem.

Zaradi tega je bilo v četrtfinalnem srečanju izjemno težko imenovati favorita. Prvo obdobje je potekalo v trmasti borbi in brez golov. Šele ob koncu druge tretjine je Phoebe Shtents razburila rusko ekipo, a je Anna Savonina malo pred odmorom obnovila rezultat.

V 47. minuti so Rusi zadeli drugi plošček, po video pregledu pa je bil gol Ane Šokhine razveljavljen, saj je plošček pred tem zapustil igrišče. In potem so Švicarji povedli - Dominique Ruegg je izstopu dva v enem naredil konec.

Polina Lučnikova je v 54. minuti ponovno izenačila, a je še ena napaka v obrambi pripeljala do zadetka Aline Muller. Ona je malo pred zadnjo sireno zadela v prazno mrežo - 4:2.