Kanadski hokejisti so v skupinskem delu olimpijskih iger izgubili proti ZDA

Rusija (bbabo.net), - Ekipa ZDA je v drugem krogu skupinskega kroga olimpijskega hokejskega turnirja premagala Kanado - 4:2.

V uvodni tekmi so Kanadčani premagali Nemčijo, Američani pa gostiteljice turnirja Kitajke.

Obe ekipi sestavljajo igralci, ki igrajo v evropskih in različnih čezmorskih ligah, zato je srečanje obeh severnoameriških ekip vzbudilo zanimanje. Na samem začetku srečanja so rezultat odprli Kanadčani, potem ko so vrgli Matta Robinsona, ki je znan po nastopu v KHL. Toda skoraj takoj je Andy Milley izenačil, v koncu prve tretjine pa je Ben Myers popeljal ameriško ekipo naprej.

V drugi 20-minutni tretjini sta si ekipi izmenjali natančne udarce - Kanadčani so na gol Brendana Brissona odgovorili s ploščkom Nicka Shorea.

Usodo tekme je odločil gol Kennyja Agostina v tretji tretjini - 4:2. Reprezentanca ZDA je dala odlično ponudbo za prvo mesto v skupini in napredovanje v četrtfinale.

V petek si je ruska reprezentanca zagotovila četrtfinale.