Možnosti za zlato v smučarski štafeti. Koga gledati na olimpijskih igrah 12. februarja

Skupni rezultat olimpijskih iger

Na kratko medalje

Rusija bo poskušala osvojiti medaljo v ženski smučarski štafeti, morda celo zlato ali srebro;

Alexander Loginov bo skušal prevzeti nagrado v biatlonskem šprintu;

Za mestopničkah se lahko potegujeta smučarski skakalec Danil Sadreev in hitrostni drsalec Viktor Muštakov.

Kurling

Ženske, Koreja – Rusija (04:05 po moskovskem času), Rusija – Japonska (15:05 po moskovskem času)

Pred tem so Rusi izgubili proti ZDA in Švici, tako da so z vidika uvrstitve v končnico zelo pomembna prihajajoča srečanja.

Koreja in Japonska sta dobitnici srebrne in bronaste medalje na olimpijskih igrah v Pyeongchangu. Vendar je bilo to pred štirimi leti. Na zadnjem svetovnem prvenstvu so drugo mesto zasedle Rusinje, ki so premagale tako Korejce (8:7) kot Japonce (6:5).

Deska na snegu

Mešano. Snowboard cross. Za 3. mesto in finale (05:50 po moskovskem času)

Četrtfinale se bodo začele ob 5. uri zjutraj po moskovskem času, štirje bodo. Prvi dve ekipi iz vsakega četrtfinala se bosta uvrstili v polfinale. Rusija (Christina Paul in Daniil Donskikh) je v skupini s Francijo, Kanado in drugo ekipo ZDA, naši športniki veljajo za tujce.

Hokej

Ženske, Rusija - Švica (7:10 po moskovskem času)

Rusija je v uvodni tekmi turnirja že premagala Švico - 5:2. Res je, po tem so bili trije porazi od ZDA, Kanade in Finske. Hkrati so Švicarji premagali Fince.

Med turnirjem so Rusi nenehno prestajali pozitivne teste na koronavirus. Toda v petek je tiskovna služba ruske reprezentance poročala, da so "od jutra 11. februarja vsi igralci, ki so na voljo ekipi, prestali negativne teste."

Ruska ekipa je favorit četrtfinala.

Kdo od Rusov je osvojil medaljo na olimpijskih igrah 2022. Fotoreportaž Olimpijske igre 2022

Smučarski tek

Ženske. Štafeta, 4x5 km (10:30 po moskovskem času)

Za Rusijo bodo kandidirale srebrne pekinške medalje v skiatlonu Natalija Neprjaeva, Julija Stupak, Tatjana Sorina in Veronika Stepanova. Ekipa ima zelo dobre možnosti za medaljo, tudi zlato ali srebro.

Glavni tekmec Rusije je Švedska. Tretje mesto z visoko stopnjo verjetnosti lahko zasede Finska. Kar zadeva Norveško, ta preprosto nima štirih močnih smučarjev, ki bi sestavljale ekipo za štafeto, zato tudi prisotnost dvakratne pekinške prvakinje Therese Johaug Skandinavcem ne daje prav dobrih možnosti za kolajno.

Doping Valieva in srebrni Bolshunov. Česa se spomnim na 8. dan olimpijske olimpijade 2022

drsanje

moški. 500 m (11:53 po moskovskem času)

Ruslan Murashov, Artem Arefiev in Viktor Mushtakov so se prijavili iz Rusije. Slednji ima možnost za nagrado. Druga dva bosta verjetno ostala brez medalj.

Biatlon

Moški. Sprint, 10 km (12:00 po moskovskem času)

V letošnji sezoni, če upoštevamo le osebne začetke, se Rusi najbolje izkažejo v šprintu. Alexander Loginov je v tej disciplini na peti etapi svetovnega pokala zasedel prvo mesto in je četrti v šprinterski lestvici. Za vodilnim Sebastianom Samuelssonom zaostaja 29 točk in si prisluži mali kristalni globus.

Eduard Latypov je v šprintu na četrti etapi osvojil drugo mesto. Na lestvici teh dirk je na osmi vrsti.

Loginov ima precejšnje možnosti za medaljo. Glavna stvar je dobro streljanje. V posamični tekmi je naredil tri zgrešene in sklenil deseterico.

Verjetnost, da bo Latypov dobil nagrado, je opazno manjša. V posamični tekmi je Loginov pokazal veliko boljšo potezo - z enakim številom zgrešenih je bil pred Latypovom za 45 sekund.

Za Rusijo bosta še Maxim Tsvetkov in Daniil Serokhvostov, ki je v ekipi zamenjal Karima Khalilija. Slednji se je v posamični tekmi odrezal slabo (34. mesto).

Kaj je pomembno vedeti o primeru Kamile Valieve in njenih možnostih, da ostane na olimpijskih igrah 2022

Umetno drsanje

Ples na ledu. Kratek program (14.00 po moskovskem času)

Rusijo bodo zastopali trije pari Victoria Sinitsina - Nikita Katsalapov, Alexandra Stepanova - Ivan Bukin in Diana Davis - Gleb Smolkin.

Prvi par ima vse možnosti za osvojitev medalj, drugi se lahko uvrsti tudi na stopničke, tretji pa najverjetneje ne.

Dobitnike nagrad bomo določili 14. februarja po brezplačnem programu.

Smučarski skoki

Moški. Odskočna deska HS-140. Finale (15:00 po moskovskem času)

Prvi krog tekmovanja se bo začel ob 13.00 po moskovskem času. Iz Rusije bodo sodelovali Mihail Nazarov, Roman Trofimov, Danil Sadrejev in Evgenij Klimov.

Najboljši rezultat v kvalifikacijah je pokazal Norvežan Marius Lindvik - 136,4 točke. Drugo mesto je zasedel njegov rojak Halvor Granerud (131,6). Tretji - Slovenec Peter Prevc (128,3).

Med Rusi se je za najboljšega izkazal Sadreev - peto mesto (127,3). Klimov - 13. (119,5), Trofimov - 16. (116,0), Nazarov - 21. (112,6).

Hokej

Moški. Rusija - Češka (16:10 po moskovskem času)Za Rusijo tekma nima turnirske vrednosti. Zmagi nad Švico (1:0) in Dansko (2:0) ter rezultati drugih srečanj so Rusi naredili nedostopne tekmecem v skupini. Ekipa Alekseja Žamnova se lahko varno pripravlja na četrtfinale, kamor je odšla neposredno, pred tekmo s Češko pa velja za favorita.

Rusija že četrti dan zapored ni osvojila zlatih medalj na olimpijskih igrah OI 2022

Skeleton

ženske. 3 in 4 poskusi (15:20 po moskovskem času in 16:55 po moskovskem času)

Po dveh poskusih so Rusi daleč od medalj. Julia Kanakina zaseda 13. mesto, Alina Tararychenkova - 15., Elena Nikitina - 18.

Na prvem mestu je Jacqueline Narracott iz Avstralije, sledita Nemki Hanna Neise in Tina Herman.