Ruska reprezentanca je na olimpijskem hokejskem turnirju premagala Dansko

Rusija (bbabo.net), - Ruska reprezentanca je osvojila drugo zmago na moškem olimpijskem hokejskem turnirju. Ekipa Alekseja Žamnova je premagala Dansko - 2:0.

Kljub začetni zmagi nad Švicarji (1:0) na prvi tekmi naša ekipa, milo rečeno, ni navdušila. Glavni trener Rusov Aleksej Žamnov je neopisno igro pojasnil z navdušenjem, nasprotnikovo stilsko nevšečnostjo in dolgo odsotnostjo tekme. Na primer, bodite potrpežljivi, imeli boste tako kreativnost kot kombinirani hokej.

Vse to sem želel videti že na današnji tekmi proti Dancem. A na lahkoten sprehod vsekakor ni bilo vredno računati. Čehi, ki so na startu olimpijskega turnirja senzacionalno izgubili proti Skandinavcem (1:2), ne bodo lagali. Pa vendar so od ruske ekipe pričakovali preboj v igri. Zato je prvo obdobje tekme z Dansko razočaralo nič manj kot prejšnja tekma s Švico. Zdi se, da so naši hokejisti spremenili le barvo svojih puloverjev – iz rdeče v belo. Hkrati, tako kot v igri ni bilo misli, se ni pojavila. To, kar se je zgodilo na ledu, je najbolje odražalo razmerje med streli v cilj in sredino prve tretjine - 2:1 v korist Dancev.

V prvi tretjini se je Rusom le dvakrat uspelo zares uveljaviti v nasprotnikovi coni. Ko so Danci ostali v manjšini in že na samem koncu 20-minutnega obdobja. Res je, to ni pripeljalo do ničesar.

Med odmorom je naš trenerski štab popravljal povezave. Vladimir Tkačev je bil prestavljen iz četrtega v drugega, Kiril Semenov pa je nadaljeval v nasprotni smeri. Priložnosti za zadetek Rusov so se začele pojavljati več. Na začetku druge tretjine so Danci skoraj štiri minute zapored igrali v manjšini, a nam to ni prineslo nič drugega kot oprijemljive prednosti pri strelih. Mimogrede, sami Skandinavci z meti sploh niso motili našega vratarja Ivana Fedotova.

V 29. minuti so naši vseeno odprli rezultat. Zadetek se je izkazal za delavsko-kmečkega, kar v celoti označuje slog igre te ekipe. Vrgel je Anton Slepyshev, Pavel Karnaukhov pa je v drugem poskusu zaključil plošček v mrežo - 1:0.

Ta gol je ostal edini skoraj do konca tekme. Že na samem koncu so Danci odstranili vratarja, Kirill Semenov pa je našo prednost podvojil. Rusi bodo naslednjo tekmo igrali jutri proti Čehi.