Biatlonka Roiseland je zmagala v šprintu Reztsova

Rusija (bbabo.net), - Ruska biatlonska reprezentanca je v sprinterski tekmi na 7,5 km ostala brez medalj. Najboljša od naših Kristina Reztsova je v končnem protokolu postala šesta.

Pravzaprav so bili na Rezcovi polagani glavni upi ruskih navijačev. V posamični tekmi se je Christina ustavila korak stran od stopničk. Sešteli dve zgrešeni na strelnih linijah. Naj bo Rezcov en spodrsljaj manj - že bi imel zlato medaljo.

V šprintu je dvakrat zgrešila tudi Christina. Enkrat na "ležeči" in na "regal". In tokrat je bilo za uvrstitev med prve tri treba streljati čisto. Vsekakor pa so se vsi prvi trije zmagovalci na strelišču obnesli brez napak. Zlato je osvojila Norvežanka Marte Olsby-Røiseland, srebro Švedinja Elvira Oeberg, bron pa Italijanka Dorethea Wierer.

Preostali trije Rusi so nastopili neuspešno. Uliana Nigmatullina je zasedla 13. mesto (dva zgrešeni), Irina Kazakevich - 20. (en zgrešen), Svetlana Mironova - 47. (trije zgrešili).