Rusija že četrti dan zapored ni osvojila zlatih medalj na olimpijskih igrah

Ruska reprezentanca je osmi dan olimpijskih iger v Pekingu osvojila eno medaljo. Za rusko ekipo je postala prva v zadnjih dveh dneh, na predvečer podelitve so Rusi imeli št. Rusi že štiri dni nimajo zlata.

Smučar Alexander Bolshunov je osvojil srebrno medaljo na 15 km v klasičnem slogu z ločenim štartom. Izgubil je le proti Fincu Iivu Niskanenu. Za Bolšunova je to druga nagrada v Pekingu, pred tem je zmagal v skiatlonu. Tudi Bolshunov je s šestimi medaljami postal rekorder po številu olimpijskih nagrad med domačimi smučarji in presegel dosežek Nikolaja Zimyatova.

Ruskemu okostnjaku je do olimpijske medalje manjkalo 0,22 sekunde Olimpijske igre 2022 Četrto mesto v skeletu je zasedel Aleksander Tretjakov, do brona mu je manjkalo 0,22 sekunde.

Ruske ženske v curlingu so v naslednji tekmi krožnega turnirja izgubile proti Švici (7:8), moške so izgubile s Švico (3:6) in premagale Dansko (10:2).

Na koncu dneva se je Rusija povzpela z devetega na osmo mesto na lestvici medalj. Ekipa ima dve zlati, štiri srebrne in šest bronastih medalj. Prvo mesto je obdržala Nemčija (7-4-0), sledita Norveška (6-3-5) in Nizozemska (5-4-1).

Po skupnem številu medalj (14) prednjačita Norveška in Avstrija. Ekipa ROC in Kanadčani imajo po 12 nagrad.

V soboto bo na sporedu šest sklopov nagrad.

Olimpijske igre v Pekingu potekajo od 4. do 20. februarja. Zaradi sankcij WADA ruski športniki na igrah tekmujejo pod zastavo ruskega olimpijskega komiteja.