Ruskemu okostnjaku je do olimpijske medalje manjkalo 0,22 sekunde

Ruski skeletonist Aleksander Tretjakov je na olimpijskih igrah v Pekingu osvojil četrto mesto. Njegov rezultat v seštevku štirih poskusov je bil 4 minute 01,99 sekunde.

Zmago je osvojil Nemec Christopher Grotcher (4:01,01), Tretjakov je z njim izgubil 0,98 sekunde.

Drugo mesto je zasedel še en Nemec Axel Jung (+0,66), tretji je bil Kitajec Yan Wengang (+0,76).

Tiste, ki so delali z Valievo, bodo preverjali zaradi dopinškega testa. Glavna stvar na olimpijskih igrah 2022 Rus Evgenij Rukosuev je pokazal šesti rezultat (+1,39), Daniil Romanov je postal 23., ki je izpustil v četrti vožnji.

Nemška reprezentanca se je s sedmimi zlatimi medaljami uvrstila na prvo mesto v lestvici olimpijskih iger. Ruska ekipa ima dve zlati, štiri srebrne in šest bronastih medalj in je na osmem mestu.

Tretjakov je star 36 let, je olimpijski prvak Sočija in bronasti medalja z iger 2010 v Vancouvru. Na svetovnih prvenstvih ima tudi eno zlato, pet srebrnih in tri bronaste medalje.