Presenečeni v Pekingu ali kako so Kazahstanci nastopili na sedmi dan medalj na olimpijskih igrah 2022

Danes, 11. februarja, je potekal sedmi dan medalj na olimpijskih igrah 2022 v Pekingu, poroča bbabo.net.

Kazahstan je bil zastopan v štirih športih. Uspešno so nastopili drsalci na kratkih stezah, med njimi Abzal Azhgaliyev, zastavonoša reprezentance, pa tudi Denis Nikisha in Adil Galiakhmetov. Vsi trije so se uvrstili v četrtfinale, kar je navijače prijetno presenetilo.

Galiahmetov je tekel v drugi skupini in pokazal drugi čas - 40,722, Nikisha je bil prvi v četrti skupini s časom 40,482, Azhgaliev pa je bil zastopan v šesti skupini in je prav tako zasedel prvo mesto s časom 40,870.

Na klasični dirki na 15 km sta smučarja Vitaly Pukhkalo in Evgeniy Velichko zasedla 25. oziroma 40. mesto.

V biatlonskem sprintu na 7,5 kilometra je Galina Vishnevskaya-Sheporenko pokazala 52. rezultat, 13. februarja bo nastopila v zasledovanju na 10 kilometrov. Hkrati je Dinara Alimbekova, etnična Kazahstanka iz beloruske reprezentance, postala 15. v tej disciplini.

Toda smučarska skakalca Sergej Tkačenko in Danil Vasiljev sta igre v Pekingu končala pred rokom. Ni se jim uspelo prebiti med prvih 50 kvalifikacij, kar jih je uvrstilo v prvi krog.

Kazahstan še vedno nima medalj na olimpijskih igrah. Razvrstitev medalj si lahko ogledate spodaj: