Šport Novice

Guberniev je imenoval razlog za izgubljeno medaljo Rusov v šprintu na olimpijskih igrah

Neuspešno streljanje je preprečilo ruski biatlonki Kristini Rezcovi, da bi osvojila medaljo v sprinterski tekmi na 7,5 km na olimpijskih igrah v Pekingu. To je za RBC Sport sporočil športni komentator in šovman Dmitrij Guberniev.

"Rezcova je pametna. Jasno je bilo, da se bo boril. Tretja poteza. Le zgrešitve so ji preprečile, da bi vzela zagotovljeno medaljo. Lahko zmaga v zasledovanju. Le to ne bo odstranilo vprašanj vsem ostalim, ki se niso odrezali najbolje. Najlepša hvala mojim prijateljem iz RBU (Ruska biatlonska zveza. - RBC), da ni trenirala s preostalo ekipo, «je dejal Guberniev.

Prvak iger je imenoval Rusinjo, ki je sposobna osvojiti zlato v šprintu na olimpijskih igrah 2022. Norveška biatlonka Marte Olsbu-Røiseland je zmagala v šprinterski dirki na olimpijskih igrah. Reztsova je z dvema zgrešenima izgubila 1 minuto 5 sekund proti Norvežanki in zasedla šesto mesto.

Rezultati drugih Rusov:

13. Uliana Nigmatullina (+1.27,5, 2 zgrešeni);

20. Irina Kazakevich (+1.39,4, 1);

47. Svetlana Mironova (+2.33.3, 3)

Biatlonci bodo 13. februarja imeli zasledovalno tekmo na olimpijskih igrah. Pred tem so ruski biatlonci osvojili bron v mešani štafeti v Pekingu.