Šport Novice

Diogo Jota podvoji zmago Liverpoola

Liverpool, - Dva gola Dioga Jota sta Liverpoolu prinesla zmago z 2:0 nad Leicester Cityjem na tekmi Premier League na Anfieldu v petek (2.11.2022) zgodaj zjutraj. Z dodatnimi tremi točkami je Liverpool presekal razdaljo do vodilnega Manchester Cityja.

Redsi zdaj za Manchester Cityjem zaostajajo za devet točk, čaka jih še ena tekma več.

Zaradi te zmage je Liverpool zdaj neporažen na zadnjih 15 domačih tekmah v Premier ligi in je na Anfieldu dosegel šest zaporednih zmag. To je njihov najboljši niz, odkar so med julijem in decembrom 2020 doma dosegli osem zaporednih zmag.

Zadetek je odprl Jota, potem ko je vratar Leicestra Kasper Schmeichel v 34. minuti iz kota pariral z glavo Virgila van Dijka. Žogo za bruhanje, ki je padla, je Jota nadaljeval v gol.

Liverpool je imel številne priložnosti, večkrat pa je vratar Kasper Schmeichel s številnimi sijajnimi obrambami varoval mrežo.

Tri minute pred koncem tekme je Jota prednost podvojil z desno nogo, potem ko je prejel asistenco Joela Matipa.

Z dodatkom dveh golov je Jota dosegel 17 golov za Liverpool v vseh tekmovanjih.