10 igralcev Arsenala je premagalo Wolverhampton

Wolverhampton, - Arsenalu je v petek (2. 11. 2022) zgodaj zjutraj WIB na stadionu Molineux na stadionu Molineux uspel utišati gostitelja Wolverhampton Wanderers z 1:0. V prvem polčasu je zmagoviti gol Arsenala dosegel Gabriel Magalhaes.

Kljub temu, da je moral igrati z 10 igralci, je Arsenal uspel ohraniti prednost do konca tekme. Zaradi te zmage je Arsenal zdaj na petem mestu na lestvici z 39 točkami, točko zaostaja za četrtim mestom, ki ga naseljuje West Ham.

Čete Mikla Artete morajo trdo delati proti Wolverhamptonu. Gabriel je rezultat odprl v 25. minuti s strelom iz bližine in izkoristil kaos v vratnici po udarcu iz kota. Arsenal je imel pravzaprav številne druge priložnosti za gol.

Med priložnostmi, ki jih je dobil Alexandre Lacazette, se je po njegovem udarcu po podaji Bukayo Sake še vedno rešil vratar Jose Sa.

Arsenal se je moral znižati na 10 mož, potem ko je Gabriel Martinelli dobil dva zaporedna rumena kartona in je bil izključen v 69. minuti. To je bil 12. rdeči karton Arsenala od prve tekme Artete kot trenerja decembra 2019.

Kljub temu, da je igral z 10 igralci, je Arsenal še vedno lahko nadzoroval tekmo. Lacazette je bil blizu podvojitve prednosti, ko je njegov zavit strel za las zgrešil prečko.

Wolverhampton ni uspel izkoristiti prednosti igralca, čeprav je še naprej pritiskal na obrambo Arsenala. Do dolgega žvižga je rezultat ostal 1:0 za prednost Arsenala.