Smolov je prinesel zmago Dinamu na tekmi proti Sočiju

Nogometaš ruske reprezentance Fedor Smolov je dosegel zmagoviti gol in pomagal Dinamu iz Moskve premagati Soči na preizkusni tekmi.

Srečanje, ki je bilo v sredo v turškem Beleku, se je končalo z rezultatom 2:1 v korist Dynama. Giorgi Sulakvelidze je odprl gol v 10. minuti, Smolov je zadel v 47. minuti, v 87. minuti pa je en zadetek dosegel mlajši brat nogometaša Spartaka Danila Prutseva Egorja (87).

V četrtek so belo-modri odigrali še eno preizkusno tekmo, na kateri so izgubili proti Dinamu iz Tbilisija z rezultatom 0:1.

Schwartz je spregovoril o prilagoditvi Smolova nogometnemu Dynamu. Nekdanja ekipa Smolova, Lokomotiva Moskva, je v četrtek odigrala preizkusno tekmo na treningu v Španiji in premagala švedski Göteborg s 4:2. Med železničarji so se odlikovali Yan Kukhta (8), Rifant Zhemaletdinov (68), Jirano Kerk (75) in Maciej Rybus (85).

Smolov se je januarja preselil v Dinamo in z modro-belimi podpisal pogodbo do leta 2024 po shemi 1,5+1. 31-letni napadalec za Lokomotivo igra od poletja 2018.

Smolov je svojo odraslo kariero začel v Dinamu leta 2007 in do leta 2015 igral za modro-bele, medtem ko je še vedno igral kot posojen za Feyenoord Rotterdam, Anji Mahačkalo in Ural Jekaterinburg. Od leta 2015 do 2018 je Smolov igral za Krasnodar, od koder se je preselil v Lokomotivo. Spomladi 2020 je napadalec igral kot posojen za špansko Celto.

Kot del ruske reprezentance je Smolov odigral 45 tekem, na katerih je dosegel 16 golov.