Video o zmagovalnem programu olimpijskega prvaka Nathana Chena

Ameriški umetnostni drsalec Nathan Chen je zmagal med moškimi posamezno na olimpijskih igrah v Pekingu.

Chen je v kratkem programu podrl svetovni rekord, ki je prejel 113,97 točke, sodniki pa so njegov prosti drsanje ocenili na 218,63 točke. Američanka je s skupno 332,60 točke zasedla prvo mesto na igrah.

Video: Mednarodni olimpijski komite Japonka Yuma Kagiyama (310,05) in Šoma Uno (293,00) sta zasedla drugo in tretje mesto. Najboljši rezultat med Rusi je pokazal Evgenij Semenenko, ki je zasedel osmo mesto (274,13).

Ameriški umetnostni drsalec Chen je osvojil zlato na olimpijskih igrah v Pekingu 2022. Chen je 22-letni, trikratni svetovni prvak in dvakratni dobitnik olimpijske medalje v ekipni konkurenci. Prav tako je Američan zmagal na prvenstvu štirih celin in bil trikrat najboljši v finalu Grand Prixa.