Siakam, Raptors premagajo Thunder s 117-98 za sedmo zaporedno zmago

OKLAHOMA CITY (AP) – Pascal Siakam je dosegel 27 točk in 16 skokov, Fred VanVleet je dosegel šest trojk in dodal 21 točk, Toronto Raptors pa so v sredo zvečer premagali Oklahoma City Thunder s 117:98 in tako sedmo zaporedno zmago.

Siakam je hitro začel na poti do strelske uspešnosti 13 proti 17. V prvih devetih minutah igre je dosegel 15 točk pri strelu 7 od 8.

Iskra je pripeljala do tega, da so Raptors v uvodni četrtini premagali Thunder s 34-22, pri čemer so zadeli 68,4 % iz igrišča, Thunder pa le 31,8 %.

Pri Thunderju sta Aleksej Pokuševski in Theo Maledon dosegla po 18 točk. Lu Dort jih je imel 15, Darius Bazley, Josh Giddey in Ty Jerome pa 13.

Thunder je v drugi četrtini dosegel pritisk, ko je Jerome podrl tri zaporedne trojke. Klop Oklahoma Cityja je v prvem polčasu ugnala Toronto z 22-7, vendar razlika v rezultatih ni bila pomembna, saj je Siakam odgovoril z 21 točkami v prvem polčasu.

Thunder so polčas končali z rezultatom 9-3, a so Raptors vodili za osem točk.

VanVleet je začel iskati svoj ritem v drugem polčasu in premagal Thunder s 7-2 in začel tretjo četrtino. Trend je končal z 10 točkami, vodstvo Raptors pa je naraslo na 87-72.

Thunder je 9. decembra premagal Raptors s 110:109, pri čemer je Shai Gilgeous-Alexander dosegel 26 točk, Mike Muscala pa je zadel za tri točke. Toda niti Gilgeous-Alexander (zvin desnega gležnja) niti Muscala (bolečina desnega gležnja) nista bila primerna v sredo zvečer.

NASVETI

Raptors: Scottie Barnes je dosegel 17 točk, Gary Trent Jr. pa 16. … OG Anunoby je končal s 15 točkami in 10 skoki.

Thunder: Tre Mann je zgrešil vseh šest strelov. … Kenrich Williams je imel 12 skokov in 6 asistenc, vendar je bil pri trojkah 0 za 5.