Manchester United razočaran pri remiju Burnleyja, Newcastle je povečal ponudbo za preživetje

LONDON: Manchester United je izpadel med najboljših štirih v Premier ligi po uničujočem remiju z 1:1 proti Burnleyju v težavah, medtem ko je Newcastle okrepil svojo ponudbo za obstanek s ključno zmago proti Evertonu s 3:1 v torek. Moštvo Ralfa Rangnicka je zdrsnilo na peto mesto, potem ko je Jay Rodriguez na Turf Moorju preklical uvod Paula Pogbe. West Ham se je po zmagi z drugim zadnjim Watfordom na londonskem stadionu z 1:0 pomaknil na četrto mesto z eno točko prednosti pred Unitedom. Toda njuno tekmo je zasenčila kontroverzna odločitev Davida Moyesa, da izbere Kurta Zoume le nekaj ur po tem, ko se je bil francoski branilec prisiljen opravičiti, ko se je pojavil videoposnetek, na katerem brca in klofuta svojo mačko.

Ker je Cristiano Ronaldo ostal na klopi 68 minut, je moral Manchester United plačati, da v prvem polčasu ni več prevladoval, potem ko jih je Pogba v 18. minuti z gromoglasnim udarcem z roba kazenskega prostora postavil v vodstvo. Unitedova težavna sezona je naletela na še eno prelomnico, ko jih je v petek po enajstmetrovkah iz pokala FA izločil Championship Middlesbrough. Lekcije iz tega poraza se niso naučili, saj so imeli spet več kot dovolj priložnosti, da ubijejo igro, preden so bili kaznovani za ohlapno obrambo. Dve minuti po odmoru je Wout Weghorst pustil Harryja Maguireja v zaostanku in zdrsnil Rodriguezu, ki je zadržal kapetana Uniteda, da je žogo zabil mimo Davida De Gee.

"Spet smo odigrali odličen prvi polčas. Nadzirali smo in dominirali tekmo. Dosegli smo tri gole, dva pa sta bila razveljavljena," je dejal Rangnick. »V drugem polčasu nismo bili dovolj agresivni. Za nas je bila razočarana noč, ker bi morali to tekmo udobno zmagati." Burnleyjev 11. remi na 20 prvenstvenih tekmah v tej sezoni ni bil dovolj, da bi jih premaknil z vrha lestvice.

'Velik rezultat': Na St James' Parku je Newcastle v prvem polčasu zaostal za avtogolom Jamaala Lascellesa. Toda Srake so imele popoln odziv, saj je avtogol Masona Holgatea sprožil razburljivo oživitev. Ryan Fraser je po polčasu popeljal Newcastle v vodstvo, odličen prosti strel Kierana Trippierja pa je zaokrožil drugo zaporedno zmago gostiteljev. Večji del sezone je bil Newcastle z glavo nad vodo, saj se bori, da ne bi potonil v Championship. Brez poraza na štirih ligaških tekmah je Newcastle eno mesto in dve točki nad cono na izpadanje. "To je za nas velik rezultat. Smo na boljšem mestu, toda nogomet se lahko vrti in obrača, zato ne prehitevamo," je dejal trener Newcastla Eddie Howe. Everton je zdaj v resni nevarnosti in novi šef Frank Lampard ne bo imel dvomov o velikosti naloge, ki ga čaka.

Lampardova prva vodilna tekma je bila v soboto v četrtem krogu pokala FA zmaga s 4:1 nad Brentfordom. Toda medeni tedni so se končali veliko hitreje, kot bi si nekdanji šef Chelseaja želel. Evertonu ni uspelo zmagati na zadnjih šestih ligaških tekmah in je neprijetno le eno točko nad Newcastlom. “To je bila težka tekma, saj sva skupaj le en teden. Ne smemo pustiti, da nam padejo glave. Delo se začne zdaj," je dejal Lampard.

Policija v Essexu je sprožila preiskavo o Zouminem ravnanju z njegovo mačko in West Ham je incident obsodil, a Moyes je dejal, da ga je izbral, ker je bil "eden naših boljših igralcev". Zouma so med tekmo izžvižgali tako navijači West Hama kot Watforda, navijači Hornets pa so prepevali "tako se počuti tvoja mačka", ko je 27-letnik poškodovan. Spletna peticija, ki poziva Zoumo, naj se "preganja zaradi mučenja živali", je do začetka tekme zbrala 25.000 podpisov.

Zouma je na posnetku videti, kako mačko spušča in brca, v ozadju pa se sliši smeh, preden ji vrže par čevljev. "Ostal bo na voljo za izbiro. Klub bo uredil drugo plat, jaz pa bom poskrbel za nogometno stran," je dejal Moyes. Odraženi zmagovalec Jarroda Bowna v 68. minuti je bil edina srebrna linija na mračni dan za klub.