Šport Novice

Kanadčan Steven Dubois je osvojil srebro v kratkem drsanju na olimpijskih igrah v Pekingu.

Kanadčan Steven Dubois je osvojil olimpijsko srebro na 1500-metrski dirki za moške v hitrostnem drsanju na kratkih progah, ki se je v sredo zmanjšala na nekaj milimetrov.

Dubois iz Terrebonne, Que., se je po uradnem pregledu po napaki v polfinalu uvrstil v finale. Medaljo je odnesel domov v fotofinišu nad bronastim Semenom Elistratovom iz Ruskega olimpijskega komiteja.

Daeheon Hwang iz Republike Koreje je osvojil zlato s časom 2:09,23 - le 0,035 sekunde pred Duboisom.

"Imel sem veliko dvomov ob prihodu v finale," je Dubois povedal po dirki o svojih devetih tekmovalcih.

"Toliko dobrih drsalcev je v meni prineslo najboljše in zato sem moral drsati čim bolje in sem dobil srebrno medaljo, zato se rad zahvaljujem vsem svojim tekmovalcem, ki so mi pomagali doseči to, kar sem naredil."

24-letni olimpijski novinec je bil v finalu edini Kanadčan, potem ko se soigralca Charles Hamelin in Pascal Dion nista uspela uvrstiti v kvalifikacije.

Duboisova zmaga je osma medalja Kanade na zimskih olimpijskih igrah v Pekingu 2022. Znova bo nastopil ob Hamelinu in Dionu v moški štafeti na 5000 metrov, ki se bo začela v petek s polfinalom.

Hamelin, petkratni olimpijec, je bil med drsanjem na Capital Indoor Stadiumu v Pekingu kaznovan in se ni uvrstil v finale.

Dogodek je bil Hamelinova zadnja olimpijska dirka v njegovi karieri v posamični disciplini na daljavo, je v torek sporočil kanadski olimpijski komite.

Hamelin, 37-letnik iz Sainte-Julieja, Que., je osvojil pet olimpijskih medalj, od tega tri zlate, s čimer se je izenačil za najbolj odlikovanega moškega zimskega olimpijca Kanade. Hamelin je leta 2014 v Sočiju osvojil zlato na 1.500 metrov.

Osvojitev medalje v Pekingu bi ga postavila ob bok Cindy Klassen kot najbolj odlikovana zimska olimpijka za Kanado.