Dudu navdihuje Palmeirasa za finale klubskega svetovnega prvenstva

ABU DHABI: Dudu je dosegel en gol in ustvaril drugega, ko je Palmeiras v torek premagal Al Ahly z 2:0 in se uvrstil v finale klubskega svetovnega prvenstva in pripravil potencialni obračun s Chelseajem. Igralec je izpustil Raphaela Veigo za uvodni gol tik pred polčasom, nato pa streljal v sekundi za zmagovalce Copa Libertadores Palmeiras v začetku drugega polčasa. Brazilska stran čaka na zmagovalca drugega polfinala v sredo med Chelseajem in Savdsko Arabijo Al Hilal, ko poskušata končati niz osmih zaporednih naslovov evropskih klubov.

"Že kot otrok sem vedno sanjal o tem, vedno sem bil navijač Palmeirasa," je dejal Veiga. »Dudu mi je dal odlično žogo in uspel sem jo dobro pospraviti. Vem, da še nismo ničesar osvojili, vendar smo naredili zelo velik korak v tej smeri.« Približno dve tretjini stadiona Al Nahyan s 15.000 sedeži so zasedli v zeleno oblečeni navijači Palmeirasa, od katerih jih je bilo 12.000. -kilometrsko potovanje iz Sao Paula, za ponovitev lanske končnice za tretje mesto, ki jo je Al Ahly dobil po enajstmetrovkah. Vezist Amr El Solia je bil vrnjen nazaj v ekipo Al Ahlyja manj kot 48 ur po tem, ko je začel poraz Egipta proti Senegalu v finale afriškega pokala narodov. Dudujev prvi polčas je zahteval kanček briljantnosti, da ga je razbil, njegov spretni udarec pri podaji Danila je Veigo poslal na stran za Aly Lotfyjem. Dudu je štiri minute po polčasu podvojil vodstvo, ko je brez izziva odletel naprej s polovice črte. preden je iz tesnega kota zadel oster strel mimo Loftyja.

Zdelo se je, da je afriški prvak Al Ahly potegnil zadetek nazaj, ko je Mohamed Sherif udaril v odbito žogo, potem ko je vratar Palmeirasa Weverton prelil umirjen udarec Ahmeda Abdelkaderja, vendar je bil ta izključen zaradi ofsajda. Slabo upanje Al Ahlyja je bilo vse prej kot ugasnilo, ko je bil poslan kapetan Ayman Ashraf. odšel zaradi grozljivega obračuna z Ronyjem, njegov začetni rumeni karton se je po pregledu VAR spremenil v rdečega. Walid Soliman je z glavo proti prečki globoko v podaljšku, nekaj trenutkov zatem, ko je Weverton ugrabil udarec Mohameda Hanyja, junaka zmage Al Ahlyja nad Monterreyjem. v prejšnjem krogu. Tretji polfinalni poraz v toliko poskusih proti brazilskim nasprotnikom pusti, da Egipčani poskušajo priti do tolažilnega brona za drugi turnir zapored. »Moramo nadaljevati, igramo še medaljo za Ni vse izgubljeno," je dejal trener Al Ahlyja Pitso Mosimane. "Morali bi poskusiti dobiti medaljo za celino. Moramo poskusiti več in naslednje leto spet priti in delati bolje."