Nenadoma? Kdo je vodilni v lestvici medalj na olimpijskih igrah 2022

Danes, 10. februarja, se na olimpijskih igrah 2022 v Pekingu začenja šesti dan medalj, poroča bbabo.net.

V okviru nje bodo Kazahstanci nastopili v dveh športih. Smučarji začnejo prvi. Ženske bodo dirko začele v klasičnem slogu na deset kilometrov. Dirka se bo začela ob 13.00 po nur-sultanskem času, Kazahstan pa bodo zastopale Nadežda Stepaškina, Ksenia Shalygina, Angelina Shuryga in Valeria Tyuleneva.

Kazahstan bo zastopan tudi v prosti akrobaciji, kjer bo potekal turnir med mešanimi ekipami. Začetek je predviden ob 17.00. Kazahstan bodo zastopali Zhanbota Aldabergenova, Akmarzhan Kalmurzaeva in Sherzod Khashirbaev.

Neposredni prenos nastopov Kazahstancev na olimpijskih igrah v Pekingu

Na lestvici medalj trenutno vodi Nemčija, ki je prva osvojila pet zlatih medalj. Imajo tudi tri srebra.

Na drugem mestu so norveški atleti, ki so osvojili že štiri zlata, dve srebrni in štiri bronaste. In na tretji - Švedska (4-1-2). Sledita Nizozemska in Kitajska. Rusija, ki je osvojila največ medalj, je na devetem mestu.