Zadetek Romeluja Lukakuja je Chelsea poslal v finale klubskega svetovnega prvenstva

Abu Dhabi, - Chelsea je potrdil svoje mesto v finalu klubskega svetovnega prvenstva, potem ko je v polfinalu premagal Al Hilal z 1:0, ki je bil odigran na stadionu Mohammed bin Zayed v Abu Dhabiju, ZAE, v četrtek (2.10.2022) zgodaj zjutraj WIB . Junak zmage Chelseaja je bil Romelu Lukaku, ki je dosegel zmagoviti gol.

V finalu se bo Chelsea v soboto (1.12.2022) pomeril z brazilskim klubom Palmeirasom.

Čeprav ni bil v spremstvu trenerja Thomasa Tuchela ob strani, ker je bil pozitiven na Covid-19, je ekipa modrih lahko nadzorovala tekmo. Chelsea je prevladoval v prvem polčasu.

Chelsea je z mrtve točke prekinil v 32. minuti, ko je Lukaku zadel s predložkom Kaija Harvetza.

Al Hilal ni brez odpora. Lahko so dobili številne priložnosti in težav vratarja Kepa Arrizabalaga. Med njimi so zadrževali strel Moousse Marega in z eno roko preprečili napore Mohameda Kanna.

Chelsea je ob koncu drugega polčasa ogrozil nasprotnikova vrata, a ni dosegel dodatnega zadetka.

Dan prej se je južnoameriški Palmeiras uvrstil v finale, potem ko je v polfinalu premagal afriškega prvaka Al Ahlyja iz Egipta z 2:0.