Premagajte Lazio, AC Milan Izzovite Inter v polfinalu italijanskega pokala. Zadetek Romeluja Lukakuja...

Milano, - AC Milan se je v četrtek (2.10.2020) zgodaj zjutraj WIB na San Siru v Milanu prebil v polfinale italijanskega pokala ali italijanskega pokala, potem ko je v četrtfinalni tekmi pokala Italia premagal Lazio s 4:0. Dva gola Milana je na tej tekmi dosegel Olivier Giroud ter en gol Rafaela Leaa in Francka Kessieja.

Zmaga je pripeljala Milan do polfinala, ki bo marca. Zagotovo so se srečali z mestnim tekmecem, Interjem iz Milana, ki je že napredoval, potem ko je premagal AS Romo z 2:0.

I Rossonerri je rezultat odprl v 24. minuti z golom Rafaela Leaa z udarcem, ki vodi v spodnji desni kot. Lazio je lahko zagotovil odpor in ustvaril številne priložnosti. Milan je z golom Girouda v 41. minuti lahko celo povišal prednost, ki je izkoristil asistenco Leaa.

Pred prvim polčasom je Giroud dosegel svoj drugi gol in sklenil prvih 45 minut s prednostjo 3:0.

V drugem polčasu je trener Lazija Maurizio Sarri v 51. minuti opravil tri menjave. Videti je, da se je igra Lazija nekoliko izboljšala, vendar ni prinesla zadovoljivih rezultatov

V 70. minuti je Milan zagrozil na vrata Lazija. Alexis Saelemaekers je prejel žogo v kotu in takoj poslal v sredino, na katero je Ante Rebic z glavo poslal, vendar je njegov strel šel mimo roba.

Milan je v 79. minuti uspel povečati rezultatsko zaostanek. Prosti strel Daniela Maldinija je povzročil kaos v kazenskem prostoru Lazija in Franck Kessie je izkoristil situacijo in povišal na 4:0.

Rezultat 4:0 je trajal do konca tekme.

Poravnaj

AC Milan (4-2-3-1): Mike Maignan; Davide Calabria (Fikayo Tomori 77'), Pierre Kalulu, Alessio Romagnoli, Theo Hernandez; Sandro Tonali (Ismael Bennacer 46'), Franck Kessie; Junior Messias (Alexis Saelemaekers 61'), Brahim Diaz, Rafael Leao (Daniel Maldini 77'); Olivier Giroud (Ante Rebic 61').

Lazio (4-3-3): Pepe Reina; Elseid Hysaj (Manuel Lazzari 62'), Luiz Felipe, Patrick, Adam Marušič; Sergej Milinković-Savić, Danilo Cataldi (Lucas Leiva 51'), Toma Bašić (Luis Alberto 51'); Felipe Anderson (Pedro 51'), Ciro Immobile (Raul Moro 68'), Mattia Zaccagni.