Man United med najboljšimi 4, ko se Ronaldo suhi čas nadaljuje

LONDON, 9. februarja (AP): Izven pokala FA, zdaj iz štirih najboljših v Premier ligi. Manchester United pod vodstvom Ralfa Rangnicka preživlja težke čase – Cristiano Ronaldo pa trenutno ni v dovolj dobri formi, da bi moštvo izvlekel iz tega. Ronaldo pri zadnjem Burnleyju ni začel niti remija 1-1, nastopal je le kot zamenjava v drugem polčasu in ni dosegel zadetka že peto tekmo zapored. To je njegova najslabša serija brez zadetka na klubski ravni od leta 2010. Težave pa so globlje od padca zadetkov enega od velikih strelcev sveta.

Način, kako je United izpadel v drugem polčasu, je bil zaskrbljujoč, tako kot moštvo v drugem delu tekme pokala FA v petek doma proti drugoligašu Middlesbroughu. United je ob tej priložnosti izgubil enajstmetrovke. Zaskrbljujoča je bila tudi obramba angleškega centralnega branilca Harryja Maguireja, ki je dovolila, da ga je dolgočasen napadalec Wout Weghorst, novi podpis Burnleyja, obrnil na sredino igrišča in v 47. minuti igral z Jayem Rodriguezom za izenačenje. To je izničilo uvod v 18. minuti Paula Pogbaja, ki je začel na drugi tekmi po dolgem presledku zaradi poškodbe in verjetno najboljši igralec Uniteda v prvem polčasu. United je pred polčasom dejansko zadel trikrat, a sta bila dva izključena, najprej zaradi ofsajda proti Maguireju – preden je Rodrigueza blokiral, preden je Raphael Varane odbil domov – in nato zaradi neškodljivega prekrška Pogbaja. United je padel na peto mesto, točko za West Hamom, ki je v torek zmagal z 1:0 nad Watfordom. "Frustrirajoča noč za nas, ker bi morali to tekmo udobno zmagati," je dejal Rangnick. »V prvem polčasu smo dosegli tri gole, tako da ekipi ne morem očitati, da v prvem polčasu ni imela morilskega nagona. »Na koncu je bilo tudi malo vprašanje sreče. Ena točka za takšen nastop preprosto ni dovolj." Zadetek Jarroda Bowna v drugem polčasu je zagotovil zmago West Hamu, glavna točka pogovora pa je bila vključitev Kurta Zoume, ki je bil imenovan v začetni enajsterici kljub videu, ki je bil objavljen na družbenih omrežjih, na katerem je prikazano, kako brca in udarja mačko.

West Ham je že prej dejal, da "brez zadržkov obsoja dejanja našega igralca", Zouma pa se je opravičil. Trener West Hama David Moyes je dejal, da bo Zouma ostal na voljo za izbiro in dodal: "Klub bo uredil drugo stran, jaz pa bom poskrbel za nogometno stran." Watfordovi gostujoči oboževalci so neusmiljeno izžvižgali vsak Zoumin dotik in med drugim vzklikali »RSPCA, RSPCA« – s sklicevanjem na Kraljevo društvo za preprečevanje krutosti do živali. Watford je padel za eno mesto, na predzadnje mesto. Newcastle je na drugi tekmi premagal Everton s 3:1 in se povzpel iz cone na izpadanje in se pomaknil za štiri točke pred Burnleyjem.