Norveški freestyler Birk Ruud je osvojil zlato medaljo v velikem zraku

Baku, 9. februarja,

Norveški freestyler Birk Ruud je na olimpijskih igrah v Pekingu osvojil zlato medaljo v disciplini big air.

Zmagovalec naj bi dosegel 187,75 točke. Drugi je bil Američan Colby Stevenson s 183,00, tretji pa Šved Henrik Harlaut s 181,00. Rusi v tej disciplini niso tekmovali.

Ruud je star 21 let, na olimpijskih igrah je prvič osvojil medaljo, leta 2019 je Norvežan postal srebrni medal svetovnega prvenstva v slopestyleu.

Norveška reprezentanca je prevzela vodstvo v številu medalj na olimpijskih igrah v Pekingu, športniki ekipe so osvojili štiri zlate, eno srebrno in štiri bronaste medalje. Drugo mesto zaseda švedska reprezentanca (4-1-2), tretje pa ekipa Nizozemske (3-3-1). Po skupnem številu medalj prednjačijo Rusi (10), sledijo Norvežani (9), Švedi, Nizozemska, Italijani in Avstrijci (vsi - po 7).