Kazahstanec je debitiral na olimpijskih igrah 2022 in se zapisal v zgodovino

Kazahstanec Chingiz Rakparov je na olimpijskih igrah 2022 v Pekingu nastopil v nordijski kombinaciji, poroča dopisnik bbabo.net.

Na tekmovanjih v smučarskih skokih je kazahstanska biatlonka pokazala 38. rezultat (69,9 točke). In na desetkilometrski dirki je končal na 41. mestu s časom 32:03,1.

Rakparov je izgubil skoraj sedem minut proti zmagovalcu Vincenzu Geigerju iz Nemce, ki je postal dvakratni olimpijski prvak. Srebrno medaljo je prejel Norvežan Jörgen Graabak, bronasto medaljo pa je osvojil Avstrijec Lukas Greiderer.

Treba je omeniti, da je Rakparov postal prvi predstavnik Kazahstana v tem športu na zimskih igrah. 14. in 16. februarja bosta v Pekingu odigrana še dva kompleta medalj v nordijski kombinaciji.

Rakparov piše zgodovino. Prvič bo Kazahstanec nastopil na olimpijskih igrah v nordijski kombinaciji