Dvojni Orlov je Washingtonu prinesel zmago nad Pittsburghom

Rusija (bbabo.net), - Dva gola ruskega branilca Washington Capitals Dmitrija Orlova sta prinesla svoji ekipi zmago nad Pittsburghom po podaljšku.

"Pingvini" so na naslednji tekmi rednega dela lige NHL vzeli "Pittsburgh". Že v prvi tretjini so ekipe razveselile navijače z produktivno igro. Napadalec "Washingtona" Nick Dowd je svojo ekipo popeljal v vodstvo, a je ruski "Pingvin" Evgeni Malkin hitro izenačil.

V drugi polovici prve tretjine je Brian Rast še drugič razburil vratarja Ilya Samsonova, a je gol Dmitrija Orlova omogočil gostom, da so na odmor odšli z remijem.

V drugi tretjini je Rast ponovno pripeljal Pittsburgh v vodstvo, a je Daniel Sprong gostiteljem odvzel zmago. Posledično sta se morali ekipi najmočnejšega opredeliti v podaljšku, kjer je vse odločil drugi pak Orlova na tekmi, ki mu je pomagal Jevgenij Kuznjecov - 4:3.

Vodja "Washingtona" Alexander Ovechkin je svoj niz brez točk prinesel na štiri tekme. Evgeni Malkin je niz udarcev popeljal na devet tekem.