Šport Novice

Sanchez dva gola, Čile ohranja upanje, da se bo uvrstil na svetovno prvenstvo 2022

Sanchez, - Z dvema goloma Alexisa Sancheza je Čile v kvalifikacijski tekmi za svetovno prvenstvo 2022 v sredo (2. 2. 2022) zjutraj zmagal s 3:2 nad Bolivijo. Ta zmaga ohranja upanje Čila, da se bo uvrstil na svetovno prvenstvo 2022 v Katarju.

Z dvema preostalima tekmama za vsako ekipo se je Čile z 19 točkami povzpel na peto mesto v južnoameriški skupini 10 ekip.

Najboljše štiri ekipe se bodo samodejno uvrstile v Katar, petouvrščena pa bo v končnico z ekipami iz azijskih konfederacij.

Brazilija in Argentina sta se že uvrstili, skoraj zagotovo pa se jima bo pridružil še tretjeuvrščeni Ekvador.

Sanchez in njegovi prijatelji so bili na tekmovanju doma polni samozavesti. Sanchez je odprl prednost Čila, ko je tekma trajala le 14 minut. Žal se te prednosti v prvem polčasu ni uspelo ohraniti.

Osem minut kasneje je Bolivija izenačila rezultat z golom Marca Enoumbe, osem minut preden je padla. V drugem polčasu se je Čile vrnil v napad. Ponovno so povedli z golom Marcelina Nuneza v 77. minuti. Prednost Čila se je povečala z drugim golom Sancheza štiri minute pred iztekom normalnega časa.

Toda Bolivija je z golom Marcela Martinsa v 88. minuti vseeno uspela zmanjšati zaostanek, do dolgega žvižga pa je rezultat ostal 3:2 za prednost Čila.