Liverpool zaostaja za Manchester Cityjem, Spurse pretresajo Wolvesi

LONDON: Liverpool je obdržal pritisk na vodilnega v Premier League Manchester Cityju, ko je Fabinho zmagal z 1:0 nad Burnleyjem, medtem ko je prva štiri Tottenhamova ponudba utrpela nov udarec v nedeljskem porazu proti Wolvesom z 2:0. Fabinho je zadel pozno v prvem polčasu na vetrovnem Turf Moorju in Liverpoolu prinesel četrto zaporedno ligaško zmago. Liverpool ima devet točk zaostanka za Cityjem z eno tekmo manj, saj Reds nočejo dovoliti, da bi tekma za naslov postala dolgotrajno kronanje za ljudi Pepa Guardiole.

City je v soboto dosegel 14 zmag na zadnjih 15 ligaških tekmah, saj je hat-trick Raheema Sterlinga spodbudil zmago s 4:0 pri skromnem Norwichu. Toda Guardiola je prepričan, da bo Liverpool prvake potisnil vse do ciljne črte, in način, kako so utrdili težko boril uspeh na dnu lestvice, Burnley kaže, da ima prav, da jih ne šteje. Šef rdečih Jurgen Klopp je lahko pozdravil Sadia Maneja za njegov prvi nastop po tem, ko je Senegalu pomagal osvojiti afriški pokal narodov. Maneju, ki se je na trening vrnil šele v petek, se je v napadu Liverpoola pridružil Mohamed Salah, Egipčan je prvič začel, odkar je bil v finalu proti Senegalu na strani poražencev.

To je bilo prvič po koncu oktobra, da so Salah, Mane in Roberto Firmino začeli skupaj. V mokrem popoldnevu v Lancashireu je bil Burnley tipično agresivno razpoložen, pri čemer je bila Alisson Becker prisiljena rešiti vrtinčen udarec Josha Brownhilla. Burnleyjev Wout Weghorst bi se moral bolje odrezati kot ustvariti krotljiv žeton, ko je čisto prodrl skozi gol. Po nestabilnem začetku je Fabinho pet minut pred polčasom vzpostavil red v Liverpoolu. Brazilec je dosegel peti gol na zadnjih sedmih tekmah, potem ko je Mane z glavo udaril po kotu Trenta Alexander-Arnolda.

Spursi se razblinijo: V severnem Londonu je Tottenham izgubil drugo zaporedno domačo tekmo, saj so Wolvesi sledili zmagi Southamptona v sredo. Moštvo Antonia Conteja, ki so ga glasno izžvižgali ob polnem delovnem času, je padlo na osmo mesto s štirimi točkami zaostanka za mesta v Ligi prvakov. Raul Jimenez je v šesti minuti dal Wolvesom popoln začetek, Mehiški je udaril z volejem, potem ko je vratar Tottenhama Hugo Lloris šibko prelil trud Leanderja Dendonckerja. Če je bil to grd gol za prejeti gol, je bilo za Tottenham še hujše, saj je v 18. minuti eksplodiral. Lloris je bil znova vpleten z žalostno podajo proti Benu Daviesu, zaradi česar je presenečeni branilec podaril posest Wolvesom. Strel Daniela Podencea je Davinson Sanchez odbil na vratnico in Dendoncker se je združil iz bližine.

Wolvesi, ki so se za eno točko povzpeli nad Tottenhamom na sedmo mesto, so prvič po letu 1980 zmagali na štirih zaporednih vrhunskih tekmah v gosteh. Newcastle je povečal svojo ponudbo za obstanek, ko je Kieran Trippier s prostim strelom zmagal z 1:0 proti Aston Villi pri St Jamesu. ' Parkirati. Srake, ki so prvič po letu 2018 zmagovale na treh zaporednih ligaških tekmah, so štiri točke nad cono izpadanja. Moštvo Eddieja Howeja je prejelo enajstmetrovko, ko je Calum Chambers uničil Joeja Willocka, a je sodnik Craig Pawson spremenil svojo odločitev, potem ko je VAR pokazal, da je bil prekršek tik pred igriščem. Za Villo je bila to le začasna odloga, saj je Trippier v 35. minuti s prostim strelom mimo Emiliana Martineza zadel za njegov drugi niza v zaporednih tekmah. Villa je v 61. minuti izgubila izenačenje zaradi najtanjših odločitev v ofsajdu, ko je VAR odbil gol z glavo Ollieja Watkinsa.