Šport Novice

Najboljši rezultat Rusije v medaljah. Po čem se spominjate 10. dneva olimpijskih iger?

Razvrstitev medalj po 10. dnevu olimpijskih iger

Foto: RBC Ruski olimpijci so na igrah v Pekingu pokazali najboljši rezultat v zgodovini države po številu osvojenih nagrad v prvem tednu zimskih olimpijskih iger.

Od začetka olimpijskih iger so ruski športniki osvojili 17 nagrad različnih standardov - štiri zlate, pet srebrnih in osem bronastih medalj. Na lestvici za medalje iger v Pekingu je ruska ekipa na sedmem mestu.

Prej so bile domače igre-2014 v Sočiju najboljše po številu nagrad različnih vzorcev v prvem tednu za rusko ekipo. Tam so Rusi ob koncu prvega tedna tekmovanja osvojili 16 priznanj, od tega so bile tudi štiri zlate (še sedem srebrnih in pet bronastih).

Na prvi stopnji je Aleksey Chervotkin startal iz ruske ekipe in mu je že med prenosom štafete uspelo ustvariti prednost 20 sekund. Nato je Alexander Bolshunov prednost povišal na 50 sekund in štafeto predal dobitniku srebrne medalje Denisu Spitsovu. Tretji kolesar v ekipi je uspel ne le izgubiti prednost, ampak jo je tudi povišal na skoraj eno minuto. V zadnji fazi je Norvežan Johannes Klebo začel zmanjševati zaostanek pred ruskim finišerom Sergejem Ustjugovom, vendar se Norvežan Rusu ni mogel približati. Ustyugov je sam in z zastavo končal prvi.

Neuspeh v ženskem biatlonu

Norveška atletinja Marte Røiseland je prva v cilj prišla v zasledovanju v biatlonu na olimpijskih igrah v Pekingu. Najboljša med Rusinjami je bila Uliana Nigmatullina, ki je z rezultatom 37:33,2 (trije zgrešeni) zasedla 11. mesto. Drugi Rusi so pokazali naslednje rezultate:

23. Irina Kazakevich (Rusija) - 38:25,8 (trije zgrešeni);

26. Kristina Rezcova (Rusija) - 38:41,6 (sedem zgrešenih);

41. Svetlana Mironova (Rusija) - 40:25,4 (šest zgrešenih)

Svetlana Mironova je po dirki zavrnila komunikacijo z novinarji, navajajoč dejstvo, da o njej pišejo slabo.

Bron v moškem biatlonu

Ruski biatlonec Eduard Latypov je na olimpijskih igrah v Pekingu osvojil tretje mesto v zasledovanju (zasledovanju) na 12,5 km.

Tekmovati za zlato je Latypovu preprečila zgrešitev na zadnji strelski črti. Rus je na zadnji segment dirke odšel z rahlo prednostjo pred Bejem in Italijanom Lukasom Hoferjem, a v cilju Norvežanu izgubil sedem sekund.

Rus Maxim Tsvetkov je zasedel 17. mesto. Še dva Rusa Alexander Loginov in Daniil Serokhvostov sta dirko končala na 27. oziroma 39. mestu. Latypov je ruski ekipi prinesel drugo medaljo v biatlonu na teh olimpijskih igrah.

Srebro na kratki progi

Rus Konstantin Ivliev je na olimpijskih igrah v Pekingu osvojil drugo mesto na 500 m kratke proge. Zmagal je Madžar Liu Shaoang z rezultatom 40,338. Ivliev mu je dal 0,093 sekunde. Tretji je bil Kanadčan Steven Dubois z rezultatom 40,669.

Ivliev je Rusiji na teh olimpijskih igrah prinesel drugo medaljo v kratki progi. Pred dnevi je bron na 1500 m osvojil Semyon Yelistratov, ki se je z Duboisom boril za drugo mesto. Za dodelitev mest je bil potreben foto zaključek. Posledično so sodniki zabeležili, da je Rus izgubil proti Kanadčanu za 0,013 sekunde.

Kitajska reprezentanca v kratkem stazu je glavni tekmec Rusov za olimpijske medalje na igrah v Pekingu. To je za RBC Sport sporočila olimpijska prvakinja v hitrostnem drsanju in poslanka Državne dume Svetlana Žurova.

»Naši športniki so odlični fantje. Ivliev je odličen človek, ponosni smo nanj. Zadovoljen sem zaradi kratke proge, skrbi me za drsalke. Upam, da bodo drsalci danes imeli medaljo. V Rusiji je bilo zgrajenih toliko drsališč za umetnostno drsanje, hokej in kratke proge, da moramo razvijati ta šport. Kitajci so resno stavili na kratko progo, pripravljeni so na vse stopničke,« je dejala Žurova.

Srebro v hitrostnem drsanju

Ruska hitrostna drsalka Angelina Golikova je na olimpijskih igrah v Pekingu osvojila tretje mesto v teku na 500 metrov. Prvi rezultat je pokazala Američanka Erin Jackson (37,04), sledila ji je Japonka Miho Takagi (+0,08). Golikova je za predstavnico ZDA zaostala 0,17 sekunde.

Video: Olimpijske igre V hitrostnem drsanju je Rusija po zaslugi Golikove prejela prvo nagrado na teh olimpijskih igrah. Največ medalj v drsanju ima Nizozemska (štiri zlate, tri srebrne in bronasto). Sledijo Švedi (dve zlati medalji), pa tudi Američani in Kitajci (po eno zlato medaljo).

Svetovna protidopinška agencija bo preverila okolje umetnostne drsalke Valieve

Neodvisni preiskovalni oddelek Svetovne protidopinške agencije (WADA) bo v primeru pozitivnega dopinškega testa ruske umetnostne drsalke opravil preiskavo okolja Kamile Valieve. Protidopinška agencija namerava preveriti trenerje, zdravnike in druge odrasle, ki so obkroženi s športnikom.Tudi sama športnica je bila danes uvrščena na seznam udeležencev, ki bodo na igrah v Pekingu predstavili kratke programe v okviru posameznih tekmovanj - umetnostna drsalka bo nastopila pod številko 26

Tudi v nedeljo je potekalo srečanje CAS v primeru pozitivnega dopinškega testa Kamile Valieve. Sama športnica je v preizkušnjo vstopila na daljavo. Rezultati bodo objavljeni naknadno.