Basel s Chalovom je na začetku izgubil proti Young Boysu v švicarskem prvenstvu

"Basel" je v okviru 21. kroga švicarskega nogometnega prvenstva na gostovanju izgubil proti "Young Boys". Srečanje v Bernu se je končalo z zmago gostiteljev - 3:1.

Branilec Basla Michael Lang je s podajo Matiasa Palaciosa (22 minut) odprl zadetek. Še pred odmorom je Vincent Sierro izenačil (39.).

V drugem polčasu so povedli igralci Young Boysa - avtor zadetka v 69. minuti je bil Mumi Ngamalyo, ki mu je pomagal Theozon-Jordan Sibacho. Po nadaljnjih štirih minutah so gostitelji po zaslugi natančnega strela Sibacha okrepili prednost. V epizodi s tretjim golom je Fabian Rieder podaril asistenco.

V drugem polčasu sta bili obe ekipi v manjšini. Najprej je v 60. minuti drugi rumeni karton prejel osrednji branilec Basla Wouter Burger, v 80. minuti pa je sodnik izključil branilca Young Boysa Ulisses Garcio, ki je vstopil kot zamenjava proti koncu prvega polčasa.

Nogometaš CSKA Chalov je spregovoril o svojih prvih vtisih o življenju v Švici Nogomet Ruski napadalec Fedor Chalov, ki igra za Basel kot posojen, je izstopil v začetni enajsterici, a ni zadel. Glavni trener "rdeče-modrih" ga je zamenjal v 62. minuti.

Chalov se je v švicarski klub preselil iz moskovskega CSKA 1. februarja. Za Basel mu je uspelo zaigrati na dveh tekmah. V prvem srečanju proti Sionu je začel tudi Rus. Prejel je rumeni karton in bil zamenjan v 89. minuti.

V letošnji sezoni je Basel na tretjem mestu lestvice, po 21. krogih je zbral 37 točk. Young Boys so na drugem mestu z dvema točkama prednosti pred rdeče-modrimi. Zürich vodi v ligi s 46 točkami in tekmo manj.

Trenutni švicarski prvaki so Young Boys. Basel je nazadnje osvojil naslov v sezoni 2016/17. Najbolj naslovljen klub v državi je Grasshopper (27-krat je postal prvak).

"Fonbet" meni, da je "Basel" favorit v tekmi naslednjega kroga proti "Lausanne". Stave na zmago domačih sprejemamo s koeficientom 1,48, na zmago gostov - 6,20.