Kanadski hokejski reprezentanci se ni uspelo neposredno prebiti na 1/4 olimpijskih iger

Kanadska hokejska reprezentanca je v tretjem krogu skupinskega dela olimpijskih iger v Pekingu premagala Kitajsko. Srečanje se je končalo z rezultatom 5:0.

Kanadčani so že v prvi tretjini ustvarili trdno podlago s tremi goli v vrata Kitajcev. Zadetke so dosegli Ben Street (3.), Adam Tambellini (7.) in Eric O'Dell (11.). V naslednjih obdobjih je kanadska reprezentanca dosegla še dva zadetka. Najprej je zadel Kent Johnson (39.), nato pa Corban Knight (47.).

Na drugi tekmi te skupine so ZDA premagale Nemčijo s 3:2. Patrick Hager je rezultat v igri odprl že v 3. minuti, a so Američani hitro odskočili (v 5. minuti je zadel Stephen Kaempfer), na začetku druge tretjine pa povedli - Matt Nies je zadel (25. minuta) . Na začetku tretjega segmenta igre je prednost Američanov okrepil Nathan Smith, proti koncu srečanja pa je Tom Kuenhakl zadel zapuščeni pak.

Hokejski reprezentanci Finske in Švedske sta se uvrstili v 1/4 finala olimpijske olimpijade 2022 Tako so Američani zasedli prvo mesto v kvartetu A, dosegli tri zmage od treh in se uvrstili neposredno v 1/4. Kanada z drugega mesta se je uvrstila v 1/8 finala, v skupini je izgubila le proti Američanom (2:4).

Poleg ZDA so se neposredno v 1/4 finala uvrstile še Finska, Rusija in Švedska. Ostale ekipe bodo nadaljevale boj v 1/8. Tako se bo Kanada za vstopnico v četrtfinale potegovala s Kitajci, Danska bo igrala z Latvijo, Češka se bo pomerila s Švico, Slovaška pa z Nemčijo.

Na olimpijskih igrah 2010 v Vancouvru so se Kanadčani znašli v podobni situaciji. Nato so izgubili prvo mesto v skupini proti reprezentanci ZDA in niso mogli neposredno priti v 1/4. Vendar je nato olimpijski prvak postala kanadska ekipa, ki je po vrsti premagala Nemčijo (8:2), Rusijo (7:3), Slovaško (3:2) in ZDA (3:2).

Stavnica Fonbet meni, da so možnosti kanadske ekipe za zlate medalje večje kot pri ameriškem. Stave na zmago Kanadčanov se sprejemajo s koeficientom 6,10, na zmago ameriške ekipe pa 7,00.