Šport Novice

Postali so znani tekmeci ruske hokejske reprezentance v četrtfinalu olimpijskih iger

Danes, 13. februarja, se je v Pekingu (Kitajska) končal skupinski del moškega hokejskega turnirja na olimpijskih igrah 2022.

Štiri ekipe so se neposredno uvrstile v četrtfinale turnirja: ZDA (iz skupine A), Rusija (iz skupine B), Finska in Švedska (skupina C). Preostalih osem ekip, ki se bodo med seboj pomerile v torek, 15. februarja, se je uvrstilo v kvalifikacijski krog.

Ruska reprezentanca bo v četrtfinalu igrala z zmagovalcem dvoboja med ekipama Danske in Latvije, ki sta zasedli šesto oziroma 11. mesto na lestvici reprezentanc, na podlagi katere sta bili ekipi v kvalifikacijskem krogu postavljeni .

Rusija (3) - Danska (6) / Latvija (11);

Švedska (4) - Kanada (5) / Kitajska (12).

Hkrati še ni oblikovana mreža polfinala olimpijskega turnirja v Pekingu. Po četrtfinalu bodo pari razporejeni glede na oceno "sejalcev" v skupinskem delu - najboljša od preostalih ekip bo igrala z najslabšo, druga - s tretjo.

V petek, 18. februarja, bo polfinale hokejske olimpijade. Tekma za bronaste medalje bo 19. februarja, finale 20. februarja.

Spomnimo se, da je ruska ekipa zmagovalka olimpijskega hokejskega turnirja, ki je v finalu 2018 premagala Nemčijo z rezultatom 4:3 (OT).

Naše medalje

Skupaj Kazahstan 0 0 0 0

TOP 5 dobitnikov medalj

/i Skupaj 1 Norveška 9 5 7 21 2 Nemčija 8 5 1 14 3 ZDA 6 5 1 12 4 Nizozemska 6 4 2 12 5 Švedska 5 3 3 11 Skupni rezultat VSE NOVICE OLIMPIJADE-2022