Zastavnik reprezentance Kazahstana se je uvrstil v finale olimpijskih iger v Pekingu

Kazahstanska drsalka na kratkih stezah Denis Nikisha in zastavonoša reprezentance Abzal Azhgaliev sta nastopila v polfinalu olimpijskih iger 2022 na razdalji 500 metrov, poroča dopisnik bbabo.net.

Nadaljevanje 1. Kazahstanec se je zapisal v zgodovino na olimpijskih igrah v Pekingu. Nikisha je tekmoval med najboljšimi petimi. Kazahstanka je pokazala četrti čas - 41,005. Nastopil bo v B finalu.

Azhgaliev je nastopil v drugi peterki. Pokazal je drugi čas (40,462) in se uvrstil v finale in se bo potegoval za medaljo.

Upoštevajte, da bodo finalne dirke danes, 13. februarja.

Spomnimo, da je v četrtfinalu Nikisha pokazal prvič - 40,355 in se uvrstil v naslednjo stopnjo. V isti skupini je nastopil še Kazahstanec Adil Galiakhmetov, ki je zasedel peto mesto - 40,925.

Ažgalijev je v svoji skupini pokazal tretji rezultat (40,643) in se tudi uvrstil v polfinale.

Naše medalje

Skupaj Kazahstan 0 0 0 0

TOP 5 dobitnikov medalj

/i Skupaj 1 Norveška 9 5 7 21 2 Nemčija 8 5 1 14 3 Nizozemska 6 4 2 12 4 ZDA 5 5 1 11 5 Švedska 5 3 3 11 Skupni rezultat VSE NOVICE OLIMPIJADE-2022