Rusija se je po skupnem številu medalj na olimpijskih igrah povzpela na drugo mesto

Rusija (bbabo.net), - Ruski športniki osvojijo eno zlato, eno srebrno in dve bronasti medalji na deveti dan olimpijskih iger v Pekingu.

Dan se je začel z zmagoslavjem: prvič v sodobni zgodovini so ruski smučarji postali zmagovalci moške štafete. Alexey Chervotkin, Alexander Bolshunov, Denis Spitsov in Sergey Ustyugov so dosegli zgodovinski uspeh. Drugi so bili Norvežani, tretji Francozi.

"Težji kot so pogoji, bolje za nas. Veseli smo, da smo lahko zmagali v težki konkurenci z močnimi tekmeci - vredno je," je po dirki dejal Bolšunov.

Malo kasneje je Eduard Latypov osvojil bron v zasledovanju v biatlonu. Mimogrede, Latypov je bil del ekipe, ki je ne tako dolgo nazaj postala tretja v mešani štafeti. Kot pravi Edward, je že od otroštva sanjal o olimpijski nagradi.

"To je bila ena najtežjih dirk v moji karieri. V zadnjem krogu sem dal vse od sebe, da sem ostal v medaljah. Olimpijska medalja so bile sanje že od otroštva," je povedal Latypov.

Srebro na prvih olimpijskih igrah zase je osvojil kratkotračni drsalec Konstantin Ivliev na razdalji 500 metrov. Izgubil je le proti reprezentantu Madžarske Shaoanu Liuju, bron pa je pripadel Kanadčanu Stephenu Duboisu.

"Če sem iskren, nisem čutil obremenitve. Glede tega sem bil zelo presenečen, saj sem mislil, da bo ena trema, prepotene dlani, živci. Tekel sem in užival v tekmovanju, v situaciji. Bilo je kul! ” - Ivliev ni skrival veselja.

Hitrostna drsalka Angelina Golikova je nazadnje osvojila bronasto medaljo na razdalji 500 metrov. Na osmi vrsti je še ena Rusinja Daria Kachanova, zastavonoša naše delegacije na otvoritveni slovesnosti iger Olga Fatkulina pa je postala deseta.

Kot rezultat nedelje je ruska ekipa zasedla drugo mesto na olimpijskih igrah po skupnem številu medalj - 17 (štiri zlate, pet srebrnih in osem bronastih). Trenutno je višje le Norveška - 21 medalj (9-5-7).