Žurova je imenovala glavne tekmice Rusin za zlato iger v kratkem tekmovanju

Kitajska reprezentanca v kratkem stazu je glavni tekmec Rusov za olimpijske medalje na igrah v Pekingu. To je za RBC Sport sporočila olimpijska prvakinja v hitrostnem drsanju in poslanka Državne dume Svetlana Žurova.

»Naši športniki so odlični fantje. Ivliev je odličen človek, ponosni smo nanj. Zadovoljen sem zaradi kratke proge, skrbi me za drsalke. Upam, da bodo drsalci danes imeli medaljo. V Rusiji je bilo zgrajenih toliko drsališč za umetnostno drsanje, hokej in kratke proge, da moramo razvijati ta šport. Kitajci so resno stavili na kratko progo, pripravljeni so na vse stopničke,« je dejala Žurova.

Opozorila je, da je hitro drsanje na kratkih stezah nepredvidljivo "tudi v primerjavi z biatlonom". "Težko se je povzpeti na stopničke, ko si v finalu brez prijatelja," je dodal poslanec.

Ruski drsalec na kratkih progah osvojil srebro na olimpijskih igrah 2022 Rus Konstantin Ivliev je na olimpijskih igrah v Pekingu osvojil drugo mesto v hitrostnem drsanju na 500 metrov na kratki progi.

Zmago na dirki je osvojil predstavnik Madžarske Liu Shaoang z rezultatom 40,338. Ivliev mu je dal 0,093 sekunde. Tretje mesto je osvojil Kanadčan Steven Dubois (40,669).

Še en Rus, Pavel Sitnikov, se je prebil v B finale, kjer je zasedel drugo mesto, zaostal le za dvakratnim kitajskim olimpijskim prvakom Wujem Dajingom.