Ruski biatlonec je prvič na olimpijskih igrah osvojil medaljo v zasledovanju

Ruski biatlonec Eduard Latypov je na olimpijskih igrah v Pekingu osvojil tretje mesto v zasledovanju (zasledovanju) na 12,5 km.

Prvi je končal Francoz Quentin Fillon Maillet z 39:07,5. Ni naredil niti ene napake. Drugo mesto je osvojil Norvežan Tarjei Boe (39:36,1) z eno enajstmetrovko na prvem strelišču.

Tekmovati za zlato je Latypovu preprečila zgrešitev na zadnji strelski črti. Rus je na zadnji segment dirke odšel z rahlo prednostjo pred Bejem in Italijanom Lukasom Hoferjem, a v cilju Norvežanu izgubil sedem sekund.

Prej Rusi še nikoli niso osvojili olimpijskih medalj v moškem zasledovanju.

Norvežan Røiseland je osvojil zlato v biatlonski zasledovanju na olimpijskih igrah 2022 Rus Maxim Tsvetkov je zasedel 17. mesto. Še dva Rusa Alexander Loginov in Daniil Serokhvostov sta dirko končala na 27. oziroma 39. mestu.

Latypov je ruski ekipi prinesel drugo medaljo v biatlonu na teh olimpijskih igrah. Pred tem so Rusinje osvojile bron tudi v mešani štafeti (Ulyana Nigmatullina, Kristina Reztsova, Alexander Loginov, Eduard Latypov). V razvrstitvi biatlonskih medalj vodijo Norvežani, ki imajo štiri zlata in štiri bronaste. Na drugem mestu so Francozi z enim zlatim in tremi srebrnimi priznanji. Sledila je Nemčija z eno zlato medaljo.

Latypov je prinesel sedmo bronasto medaljo na igrah v Pekingu v prašiček ruskih olimpijcev. Rusi so vzeli tudi štiri zlata in štiri srebra.