Everton je pod Lampardom zabeležil prvo zmago

Jakarta, - Everton si je pod vodstvom trenerja Franka Lamparda zagotovil prvo zmago v Premier League, ko je v 25. tednu Premier League na stadionu Goodison Park v Liverpoolu v soboto (2. 12. 2022) premagal Leeds United s 3:0.

Lampard se je z Evertonom boril od konca januarja 2022. Prva tekma v Premier ligi se je končala s porazom, ko so se 9. februarja pomerili z Newcastle Unitedom z rezultatom 1-3.

Seamus Coleman in Michael Keane sta v prvem polčasu dosegla tri zmagovite zadetke Evertona, nato pa ju je v drugem polčasu zaprl mladi igralec Anthony Gordon.

Ta zmaga ohranja Everton na 16. mestu na lestvici Premier League z 22 točkami na 22 tekmah, le eno točko pred Leeds Unitedom, ki je na 15. mestu.

Na tej tekmi je Everton lahko v 10. minuti hitro povedel prek Seamusa Colemana, potem ko je zmagal v dvoboju z Matheuszom Klichom in žogo z glavo zadel v vrata Illana Meslierja, kar je povišalo na 1:0.

Everton je v 23. minuti znova prišel do vodstva, potem ko je branilec Michael Keane z glavo pospravil Anthonyja Gordona na 2:0.