Real Madrid remizira proti Villarrealu brez zadetka Gilas Al Hilal, Al Ahly osvoji tretje mesto v ligi klubskega svetovnega pokala 1: Bali United je premagal Bhayangkara FC s 3:0

Villarreal, - Real Madrid se je moral zadovoljiti s točko iz Villarreala, potem ko je v 24. tednu španske lige na stadionu La Ceramica v soboto (13.2.2022) igral brez zadetka. Ta dodatna točka, čeprav ni zamajala položaja Madrida na vrhu lestvice, zdaj pa so le štiri točke zaostanka za najbližjo tekmeco Sevillo.

Madrid je na tej tekmi res razočaran. Prikazan napad že od prvih minut, Madrid je težko razstaviti obrambo gostitelja.

Večkrat so prizadevanja Viniciusa mlajšega vedno nasedla. Tudi Garetha Balea, ki je imel priložnost v 42. minuti, je moral po strelu s sredine kazenskega prostora po prejetem prodoru Casemira težko pogoltniti vratarja Geronimo Rullija.

Medtem pa Villarreal ni brez priložnosti. Uspeli so resno ogroziti obrambo Madrida, ena izmed njih je bil z levo nogo strel Alberta Morena izven kazenskega prostora, ki ga je v 38. minuti še ubranil Thibaut Courtois.

V drugem polčasu sta se obe ekipi izmenično znova napadli. Bale je znova težko zadel, potem ko je njegov strel z desne strani kazenskega prostora v 56. minuti še lahko zavaroval vratar, prav tako je močan strel Tonija Kroosa v 70. minuti znova preprečil vratar Rulli.

V 85. minuti je bil na vrsti Villarreal za priložnost, ko je močan strel Giovani Lo Celso še vedno lahko zagotovil vratar. Dokler se ni oglasil dolgi žvižg, ni bilo doseženih zadetkov.