Al-Hilal se je samouničil in izgubil s 4:0 proti Al-Ahlyju v končnici za tretje mesto klubskega svetovnega pokala

Saudski in azijski prvaki so proti egiptovskemu velikanu izključili dva moža, ko so turnir v Abu Dabiju zaključili s slabšo noto

Al-Ahly je v soboto premagal Al-Hilala z devetimi igralci s 4:0 in osvojil tretje mesto na klubskem svetovnem prvenstvu FIFA, saj so se prvaki Savdske Arabije samouničili v "Arab Classico" v Abu Dabiju.

Medtem ko je zmaga egipčanskim velikanom prinesla drugo zaporedno bronasto medaljo na turnirju, je bila glavna točka govora nastop Al-Hilala.

Če so azijski prvaki začeli počasi pri porazu proti Chelseaju z 1:0 v polfinalu, to ni bilo nič od dogajanja na stadionu Al-Nahyan, kjer za razliko od tekme pred tremi dnevi v drugem polčasu ni bilo nadigravanja, ki bi pomenilo igralci so lahko zapustili igrišče z okrepljenim ugledom.

Ta tekma je bila izgubljena v nočni mori v prvih 30 minutah, ko je dvakrat zadel osrednji branilec Yasser Ibrahim, Al-Hilal pa je izključil Matheusa Pereira in Mohameda Kanno. Pravzaprav je moral biti celoten prvi polčas eden najbolj bolečih v slavni zgodovini 17-kratnih savdskih prvakov.

Znaki so bili tam že od začetka.

Vratar Mohamed Al-Owais, ki je bil v ekipi za svoj debi kot ena od številnih sprememb, ki jih je izvedel šef Hilala Leonardo Jardim, je skoraj imel najslabši začetek, saj je v uvodnih 30 sekundah prelil nizek udarec.

10-kratni afriški prvaki so nadaljevali z zgodnjimi tekmi in ni presenetljivo, da so po osmih minutah povedli v najpreprostejši modi. Obrambe Savdske Arabije ni bilo nikjer videti, ko je Maaloul zamahnil žogo iz prostega strela z leve strani in je bil tam neoznačeni Ibrahim, ki je z neposredne bližine z glavo zadel.

Stvari so se poslabšale nekaj minut pozneje, ko je bil Al-Hilal zmanjšan na 10 moških, Pereira pa je bil izključen zaradi nenadnega prekrška. Nato pa so Rdeči velikani, za katere je bilo videti, da bodo zadeli vsakič, ko so vstopili v nasprotnikovo polovico, povečali vodstvo.

Mohamed Hany se je sprostil z močnim strelom izven območja, na kar je Al-Owais dobro prišel, a je odbito žogo pripadel Ibrahimu, ki je z glavo poslal svojega - in svojega - drugega.

Po 25 minutah bi morale biti tri, ko je impresivni Maaloul prodrl na levo stran igralnega polja in nekako potegnil strel mimo nasprotne vratnice, tako da je vratar premagal.

Ni bilo časa za prebavo te gospodične, saj je bil Al-Hilal nato zmanjšan na devet moških. Moštvo je pravkar uspelo izpeljati prvi kot in medtem ko ga je egiptova obramba čistila, je Kanno nerazložljivo brcnil proti Ibrahimu, ki je padel na tla. Po videopregledu je francoski sodnik Clement Turpin vezistu, ki je bil na prejšnjih tekmah tako impresiven, hitro pokazal rdeči karton.

Če je obstajal dvom o izidu tekme, so ga razblinili pet minut pred odmorom. Ahmed Radwan je peljal po levi strani kazenskega prostora in, ko se je njegov poskus odbil od branilca Muteba Al-Muffarija, mu je uspelo stisniti žogo ob bližnjo vratnico.

Al-Hilal je takrat igral za ponos, kar je pomenilo izogibanje udarcem. V primerjavi s prvim je bilo uvodno obdobje drugega polčasa tiho, saj Al-Ahly ni mogel zbrati svoje prejšnje energije, čeprav je bil Al-Owais hitro izključen in je v prvih 10 minutah naredil nekaj pomembnih obramb.

Nekaj ​​po eni uri je Al-Ahly povečal prednost. Strel Amra El-Soleye, ki je bil poraženec Egipta le šest dni prej v finalu afriškega pokala narodov, se je izven območja lepo zavihtel v spodnji kot.

Skoraj takoj je imel Moussa Marega prvo priložnost Al-Hilala, saj se mu je uspelo prebiti iz obrambe Al-Ahlyja, a je nizek strel Malijca ubranil Ali Lotfi. Bilo je tako dobro, kot je bilo za Al-Hilala, saj so se napadi Al-Ahlyja nadaljevali z VAR-om, ki je razveljavil, kar bi bil peti gol za ofsajd, nato pa je moral Al-Owais narediti več obramb.

To, da desetkratni afriški prvaki niso dosegli več golov, je bila za Al-Hilal majhna milost na najbolj bednih večerih za najuspešnejši klub v zgodovini savdskega in azijskega nogometa.