Zasledovanje v biatlonu na olimpijskih igrah v Pekingu. Na spletu

Rusija (bbabo.net), - Danes bosta v okviru olimpijskih iger potekali dve biatlonski zasledovalni dirki. Prva bodo šla dekleta.

Prva izmed Rusinj je v boj vstopila najboljša naša po rezultatih šprinta Kristina Reztsova. Začne pri številki šest, 1 minuto 5 sekund za vodilno Norvežanko Marte Olsbu-Røiseland. Nadalje je vrstni red naslednji: 13. - Uliana Nigmatullina - 1:28, 20. - Irina Kazakevich - 1:39, 47. - Svetlana Mironova - 2:33.

Naši upi za kolajne bodo povezani predvsem s Kristino Rezcovo. Ofenzivna dva zgrešila v šprintu - in na koncu je postala šesta. Upamo, da ji bo danes uspelo dirko zaključiti z ničlo v stolpcu »zgrešene«.

Na prejšnjih olimpijskih igrah je v zasledovanju zmagala Nemka Laura Dahlmeier, druga je bila Slovakinja Anastasia Kuzmina, bron pa je osvojila Francozinja Anais Bescond. Zadnja letošnja zasledovalna dirka se je končala z zmago olimpijske prvakinje v šprintu Marte Olsby-Røiseland, sledili sta ji Švedinja Elvira in Hanna Oeberg.

Spletni besedilni prenos ženske biatlonske zasledovalne dirke se bo začel ob 12.00 po moskovskem času.