Manchester United na Old Traffordu ni premagal Southamptona

Manchester, - Zmage spet ni uspelo osvojiti Manchester United (MU). Ko je igral na Old Traffordu, se je MU moral zadovoljiti z remijem 1:1 v Premier ligi, v soboto (2. 12. 2022) zvečer WIB.

Če je MU prevzel vodstvo z golom Jadona Sancha, se MU ni uspel ubraniti, potem ko je bil vlomljen gol Che Adama. To je že tretjič zapored, da Unitedu ni uspelo zmagati. Potem ko ga je v pokalu FA izločil Middlesbrough, se je Unitedu pomeril z Burnleyjem.

Kljub temu, da je igral po svojih najboljših močeh, se je Manchester United trudil najti svojo najboljšo igro.

Že od prvih minut se je MU, ki je zamujal, takoj soočil s pritiskom. Prva grožnja je prišla iz Southamptona, ko je bil Che Adam previsok v 6. minuti, minuto pozneje pa je MU odgovoril z udarcem Cristiana Ronalda, potem ko je prejel podajo Sancha, ki je bil v 7. minuti še vedno blokiran.

Dve minuti pozneje je bil na vrsti Sancho, ki ga je vratar še lahko rešil. Zastoj MU je bil prekinjen v 21. minuti, ko je asistenco Marcusa Rashforda lepo zaključil Sancho. MU zmaga z 1-0.

Šest minut pozneje je Paul Pogba skoraj podvojil vodstvo, ko je njegov strel ubranil vratar. Southampton, ki je zaostal, krepi pritisk na obrambo MU. Izvedeni so bili številni poskusi, vključno z udarcem Romaina Perrauda v 43. minuti, ki ga je vratar David de Gea vseeno ubranil.

Do polčasa zmaga MU z 1-0.

MU se je vrnil pozno v vročini na začetku drugega polčasa. Le tri minute tekme je prejel gol MU. Strel Che Adamsa z desno nogo z leve strani kazenskega prostora je ugnezden v spodnji levi kot vrat MU.

Nerešen rezultat naredi igro še bolj zanimivo. United je poskušal odgovoriti, ko je imel Harry Maguire priložnost. Žal je njegov udarec z desno nogo, potem ko je prejel Ronaldovo vabo, vratar Southamptona še vedno lahko ubranil v 57. minuti, MU je poskušal napasti nasprotnikovo obrambo.

Dve priložnosti sta si priigrali Ronaldo in Diogo Dalot, vendar jo je vratar Forster vseeno uspel zagotoviti. Kljub temu, da je še naprej pritiskal na obrambo Southamptona, MU ni uspel dodati zadetka.

Rezultat 1-1 je trajal do konca tekme.