Urok Man U se nadaljuje z remijem

MANCHESTER, Anglija, 12. februarja (AP): Manchester United se je nadaljeval z remijem z 1:1 doma proti Southamptonu v Premier ligi v soboto, saj se je niz brez zadetkov Cristiana Ronalda podaljšal na šest tekem. Che Adams je v 48. minuti zgrabil izenačenje Southamptona, v 21. pa je preklical Jadon Sancho, ki je na Old Traffordu zadel prvič, odkar se je pridružil Unitedu v izven sezone. Najnovejši neuspeh za United se je zgodil štiri dni po remiju z 1:1 pri zadnjem Burnleyju in teden dni po tem, ko je doma izpadel iz pokala FA zaradi drugoligaša Middlesbrougha. United je dosegel enako število točk kot četrti West Ham, vendar je ostal zunaj mest v ligi prvakov. Ronaldo medtem leta 2022 ni dosegel zadetka - njegov zadnji zadetek je bil decembra proti Burnleyju.

30 – čeprav je bil v drugem polčasu izključen zadetek zaradi ofsajda in je bil strel odmaknjen od golove črte, potem ko je v začetku prvega polčasa zaokrožil vratarja. Southampton se izkaže za težavo za večje ekipe v ligi, saj je ta rezultat sledil remiju z Manchester Cityjem – s čimer se je končal niz na 12 zmag vodilnih – in zmagi pri Tottenhamu sredi tedna. Zadetek Sancha je bil vtisk na daljno vratnico s predložka Marcusa Rashforda, ki ga je Bruno Fernandes iz globine izpustil z dobro podajo. United je bil po navdihu Paula Pogbaja v prvem polčasu veliko boljša ekipa, a je po premoru zbledel – kot proti Middlesbroughu in Burnleyju. Adams je gostiteljem poskrbel, da so plačali z nizkim zaključkom ob daljni vratnici, potem ko se je znašel prost na levi in ​​ga je zaigral Luke Shaw. Everton 3, Leeds 0 Everton je v angleški premier ligi dosegel šele svojo drugo zmago po septembru, ko je premagal Leeds s 3:0 in se odmaknil za pet točk od cone na izpadanje.

Goli Seamusa Colemana, Michaela Keana in Anthonyja Gordona so pripeljali Everton do zmage na prvi domači tekmi pod vodstvom Franka Lamparda. Toffees so v prvem polčasu povedli z 2:0 z glavo branilca Colemana in Keanea v 10. oziroma 23. minuti. Napadalec Leedsa Rodrigo je vmes zadel prečko in to storil še enkrat pozno v prvem polčasu, preden je Richarlisonov strel v 78. minuti odbil Gordonu in s tem zaključil zmago. To je bil še en nastop Evertona na Goodison Parku, ki je dvignil moralo, teden dni po porazu proti Brentfordu s 4-1 v pokalu FA. Vmes je bil v torek poraz pri Newcastlu s 3:1. Zmaga je popeljala 16. Everton na točko 15. Leedsa Marcela Bielse. Ob bučni podpori je bil Everton živahno od začetka, Dominic Calvert-Lewin – po poškodbi se je vrnil v začetni postavi – igral v Gordonu, ki ga je izzval Luke Ayling, ko je poskušal streljati in videl, kako je Illan Meslier zgrabil žogo. Gordon je nato z izven kazenskega prostora udaril proti Meslierju, preden je bil Leeds prisiljen v zgodnjo menjavo, ko je Stuarta Dallasa zamenjal Leo Hjelde.