Rusija je po smučarskih skokih izgubila proti Avstriji na lestvici olimpijskih medalj

Ruska reprezentanca je na olimpijskih igrah v Pekingu zasedla sedmo mesto v ekipnem tekmovanju v smučarskih skokih z velike odskočne deske.

V ekipi so bili Danil Sadreev, Evgenij Klimov, Roman Trofimov in Mihail Nazarov. Njihov rezultat je bil 806,5 točke.

Zmagali so Avstrijci (942,7), drugi so bili Slovenci (934,4), tretji so bili Nemci (922,9).

Rusija je padla na lestvici za kolajne iger po zlatu Kitajske v prostem slogu na olimpijskih igrah 2022. Avstrijska reprezentanca se je po zaslugi tega zlata povzpela na peto mesto v lestvici medalj na olimpijskih igrah. Ekipa ima pet zlatih, šest srebrnih in štiri bronaste medalje. Rusija je padla na osmo mesto s štirimi zlatimi, šestimi srebrnimi in osmimi bronastimi medaljami.

Na lestvici medalj po rezultatih 11. dneva olimpijskih iger v Pekingu vodi Norveška (9-5-7), sledita ji Nemčija (8-5-2) in ZDA (7-6-3).

Rusi so 7. februarja osvojili bron v ekipni konkurenci na normalnem hribu. To je bila prva olimpijska medalja v zgodovini Rusije v smučarskih skokih.

MOK Valievi ne bo podelil medalj. Kaj se bo zgodilo na olimpijskih igrah 13. februarja