Kazahstan je osvojil 12 medalj na evropskem pokalu SAMBO

Minsk je gostil odprti evropski sambo pokal, na katerem so Kazahstanci osvojili 12 medalj, poroča tiskovna služba Kazahstanske zveze za šport in borbeni sambo.

Tekmovanja so tradicionalno potekala v treh disciplinah: moškem in ženskem športnem sambu ter borbenem sambu. Predstavniki Kazahstana so osvojili eno zlato, štiri srebrne in sedem bronastih medalj.

V moški sambu sta Nurdaulet Aimbetov (58 kg) in Parasat Zhumabay (64 kg) osvojila bron, Guldana Almukhambetova (54) je osvojila srebro pri sambu ženskah, Marzhan Bizak (59) pa bron.

V bojnem sambu so kazahstanski športniki osvojili osem medalj hkrati. Talgat Zhientaev je postal prvak (nad 98 kilogramov). In srebro v tej teži je prevzel Konstantin Rakhimov. Na drugo mesto sta se povzpela tudi Yerkebulan Kuangaliev (58) in Malik Baysultanov (64). Bronaste medalje pa so zaslužni Nurken Dombaev (58), Adil Asankhan (58), Zharaskhan Samatov (71) in Timur Mukheev (98).

V bojnem sambu je Kazahstan zasedel drugo mesto v ekipni razvrstitvi, le za Rusijo. V ženskih športih - četrti, preskočijo Rusijo, Belorusijo in Gruzijo, v moških pa šesti za Rusijo, Gruzijo, Armenijo, Belorusijo in Moldavijo.

Mednarodno sezono je odprl evropski sambo pokal v Belorusiji. Tekmovanja se je udeležilo okoli 150 športnikov.