Predfinalna prestolnica Qarrar Firhand je pripravljena na italijanski zimski pokal Rok

Lonato, – Mladi Qarrar Firhand Ali, ki je letos začel novo poglavje z odhodom na sedež kartinga v Italijo, si zasluži palec gor po nastopu na dirkališču South Garda Karting Circuit v Lonatu v Italiji, ki se je končalo v nedeljo ( 2. 13. 2022) popoldan po lokalnem času ali ponedeljek zjutraj WIB.

Čeprav Qarrar ni zmagal v 2. krogu prvenstva WSK Super Master na tej dirki, na kateri je sodelovalo 108 udeležencev iz različnih držav, je Al-Sapaannya dosegel izjemne dosežke v predfinalu, saj je končal na 23. mestu.

Razlog je v tem, da je ta dirka ena od serij serije WSK, ki je najvišje tekmovanje v gokart dirkah v Evropi. Qarrar je končal na 48. mestu po rezultatih petkovega kvalifikacijskega srečanja.

Udeleženci, ki so bili razdeljeni v 6 skupin in vsako skupino sestavljalo 18 dirkačev, ki so tekmovali v 2 skupinah za vsako vožnjo od skupno 5 krogov, so bili končno odločeni za napredovanje v naslednji krog, predfinalni krog, zahvaljujoč dobremu nastopu v prejšnji krog.

V toplotni seji je bil najboljši rezultat, ki ga je dosegel Qarrar, končal na 8. mestu od skupno 5 tekmovalnih krogov. Qarrar je vstopil v predfinalni krog na podlagi izračuna pridobljenih točk, le 70 ljudi je bilo upravičenih do predfinalne seje.

Na predfinalnem srečanju, ki se je začelo v nedeljo ob 11.20 po lokalnem času oziroma ob 18.20 WIB, se je moral Qarrar ob podpori Telkomsel, Pertamina, Bank BJB in CRK Motorsport zadovoljiti s končanjem na 23. mestu.

Skupno obstajata samo 2 skupini, ki se bosta nato borili za mesta od 1 do 17, da bi imeli pravico do vstopa v finale, zato mora biti Al zadovoljen s svojim položajem v predfinalu.

Qarrar, sin nekdanjih voznikov Firhanda Alija in Aimae Fatime, je že sodeloval v italijanskem prvenstvu WSK Championship Cup od 19. do 23. januarja 2022 in v prvem krogu WSK Super Master 26. in 30. januarja 2022 z rezultati, ki so šli v pred- finale.

"Zelo sem zadovoljen. Še vedno pa upamo, da bomo v naslednjem krogu šli bolje,« je v ponedeljek (14.2.2022) zvečer povedal Qarrar neposredno iz Italije.

Po besedah ​​njegovega menedžerja Jimmyja Akbarja se bo Qarrar Firhand vrnil, da bi sodeloval na zimskem prvenstvu ROK Cup v Italiji od 26. do 27. februarja 2022 na dirkališču South Garda Karting Circuit v Italiji. "Prosim, molite, da bi Al lahko dosegel najboljše," je dejal Jimmy, s čimer se strinja tudi tehnični vodja Faris Lutfi.