Ruska reprezentanca je dan končala na devetem mestu v lestvici za medalje iger

Ruski atleti so v torek na olimpijskih igrah v Pekingu osvojili eno srebrno in eno bronasto medaljo, ruska reprezentanca je 12. dan tekmovanja končala na devetem mestu lestvice za medalje.

Ruski hitrostni drsalci Ruslan Zakharov, Daniil Aldoškin in Sergej Trofimov, ki so se uvrstili v finale v ekipni zasledovalni dirki, so postali srebrni olimpijski medalji. V boju za zlato so Rusi izgubili proti Norvežanom, a so v polfinalu posodobili olimpijski rekord.

Ruski hitri drsalci so osvojili srebro v ekipnem zasledovanju na OI 2022. Biatlonci Karim Khalili, Alexander Loginov, Maxim Tsvetkov in Eduard Latypov so osvojili bron v moški štafeti. Pred zadnjim streljanjem so v dirki vodili Rusi, Latypov pa si je prislužil dve kazenski zanki, zaradi česar sta rusko ekipo obšli reprezentanci Norveške in Francije.

Umetnostna drsalka Kamila Valieva, ki je bila po odločitvi športnega razsodišča (CAS) sprejeta na posamični turnir na OI, je zmagala v kratkem programu z 82,16 točke. Drugi rezultat je pokazala Anna Shcherbakova (80,20), tretja pa je bila Japonka Kaori (79,84), ki je na četrto mesto premaknila drugo Rusinjo Aleksandro Trusovo (74,60).

Valieva je povedla po kratkem programu na Olimpijadi 2022 Ruske kodralce v torek so najprej premagale Norveške s 5:12, v zadnji tekmi dneva pa so premagale Kanadčane (7:6) in ohranijo svoje možnosti za uvrstitev v polfinale tekmovanja. Ženska reprezentanca v curlingu, ki je že izšla iz boja za medalje, je v torek premagala Kitajsko z 11:5.

Po 12 dneh ima ruska ekipa 20 medalj (4 zlate, 7 srebrnih in 9 bronastih), po skupnem številu priznanj pa so Rusi drugi le za Norvežanom (12-7-7, 26), po količini zlata pa je ruska ekipa na devetem mestu.

Drugo mesto v lestvici za medalje za vodilno ekipo Norveške zaseda nemška reprezentanca (9-6-3), tretja pa je reprezentanca ZDA (7-6-4).

Olimpijske igre se bodo končale 20. februarja, v sredo, 16., bo v Pekingu odigranih osem sklopov nagrad.

Zaradi sankcij WADA ruski športniki na igrah tekmujejo pod zastavo ruskega olimpijskega komiteja.